Nejsem se sebou spokojený, hodnotí Leclerc

Nejsem se sebou spokojený, hodnotí Leclerc

Monačan se kvalifikoval na pátém místě. Se svým výkonem však není zhola vůbec spokojený.

Charles Leclerc byl sice v první části kvalifikace nejrychlejším mužem, jenže ve finále se musel spokojit se startem ze třetí řady.

„Nejsem se sebou spokojený! Protože jsem ve třetí části kvalifikace neodvedl dobrou práci, “ byl na sebe hodně tvrdý bezprostředně po kvalifikačních jízdách.

„Je to hanba, neboť jak první, tak druhý segment probíhal z mého pohledu pozitivně

Také první pokus v Q3 byl celkem dobrý. Ale při druhém pokusu jsem se dopustil velké chyby. Probrzdil jsem v první zatáčce a potom bylo celé kolo o ničem. Na mé poměry to bylo slabé.“

Nováček u Ferrari je skálopevně přesvědčený, že mohl klidně na startu stát ve druhé řadě. Zároveň však uznává, že dostat se do první řady bylo téměř nereálné.

Je to škoda, protože top 3 byla jistě možná.“

„Dáme do toho všechno a budeme tvrdě pracovat na zlepšení se.“

Ovšem jednoduchý úkol to rozhodně nebude kvůli specifické charakteristice okruhu. „Je to náročná trať, na kterou se musíte rozhodně zaměřit. Na všech výjezdech ze zatáček je umělý trávník, který je velmi kluzký. Tenhle okruh mi už loni přidělal vrásky na čele. Jsem si jistý, že to bude lepší, ale musím se zlepšit, abych to všechno dobře zvládl, když na to přijde,“ uzavřel jednadvacetiletý rodák z Monte Carla.

Sdílejte na:
Zavřít