Lando Norris: V McLarenu jsem šťastný, podpisu nelituji

Lando Norris: V McLarenu jsem šťastný, podpisu nelituji

Během předsezónních testů samozřejmě přišla řeč i na prodloužení nových kontraktů. Novináři nevynechali ani Landa Norrise, který poslední den absolvoval pouze 20 kol a měl několik technických problémů. Nelituje britský jezdec podpisu, který jej má v McLarenu udržet minimálně do roku 2027?

Lando Norris vidí svou budoucnost v McLarenu, což stvrdil i podpisem nové smlouvy. Tu aktuální má do konce sezóny 2025, ta další byla oznámena jako víceletá, takže je jasné, že ve stáji z Wokingu zůstane nejméně do roku 2027, kdy britskému jezdci bude 28 let.

Oznámení McLarenu přišlo necelý týden před šokujícími novinkami ohledně Lewise Hamiltona a Ferrari. Oba jezdci McLarenu údajně o chystané přestupové bombě věděli dříve než veřejnost. Lando Norris však dle informací britských novinářů svou smlouvu podepsal dávno před finálním oznámením, takže načasování nebylo tak těsné, jak se prezentovalo. Rodák z Bristolu však jasně sdělil, že svého podpisu nelituje, i když se situace na trhu s jezdci změnila.

„Ne, jsem velmi šťastný. Mohl jsem počkat, měl jsem na výběr. Věděl jsem, že se mi potenciálně naskýtají další příležitosti. Věděl jsem, jaké příležitosti jsem měl v té době, loni i při vstupu do letošního roku, a co se mohlo stát nebo co se stejně stane v příštích několika letech. Takže z žádné strany toho nelituji,“ popsal jezdec, který má na kontě start ve 104 závodech formule 1, avšak bez jediného vítězství.

Čtyřiadvacetiletý jezdec se nechal slyšet, že jej při rozhodování ohledně své budoucnosti hodně ovlivnil vzestup v roce 2023, nový větrný tunel a posily z Ferrari či Red Bullu, které se podílejí na vývoji monopostu.

„Věřím svému týmu a tomu, čeho jsme dosáhli a čeho můžeme dosáhnout do budoucna. Jsem velmi spokojený s tím, kde se nacházím. Samozřejmě bych mohl být spokojenější, kdybychom dosáhli více cílů, kterých si myslím, že chceme všichni dosáhnout. Ale to hlavní je, že si užívám čas strávený s kluky, se kterými jsem. Víte, moje kariéra jezdce formule 1 tvoří velkou část mého života a já si chci užívat to, kde jsem. Myslím, že to je důležitá součást toho, že se snažíme zlepšovat jako tým a zároveň každého známe a navzájem se motivujeme. Každý se může dostat k cíli, kterým je stát se nejlepším týmem ve formuli 1. Jsem tady v McLarenu velmi šťastný,“ popsal Lando Norris.

Během předsezónního testování McLaren obkroužil 327 kol, což je druhý nejmenší počet za Williamsem. Stáj z Velké Británie řešila několik technických problémů, ale už při testech ukázala lepší tempo než na testech minulý rok. Jak se to však projeví v závodě? To se uvidí už v sobotu 2. března, kdy je na programu Velká cena Bahrajnu.

Sdílejte na:
Zavřít