Lando Norris stanovil nový rekord ve formuli 1

Lando Norris stanovil nový rekord ve formuli 1

Lando Norris se po zisku třetího místa ve Velké ceně Austrálie stal novým držitelem rekordu. Norris ve formuli 1 získal 14 pódií bez jediného vítězství a překonal tak Nicka Heidfelda, který vybojoval 13 pódiových umístění.

Postavení Landa Norrise v rámci formule 1 roste každým závodem a jeho výkony v McLarenu v sezónách 2023 a 2024 vynesly jeho tým do pozice, kdy pravidelně konkuruje týmům z tzv. velké trojky.

V sezóně 2024 je tým z Wokingu zatím na třetím místě v Poháru konstruktérů a Norris s Oscarem Piastrim tvoří jezdeckou dvojici, kterou jim může závidět většina konkurenčních týmů.

Oba navíc podepsali nové smlouvy, které je v týmu udrží i po změnách pravidel v roce 2026, takže jsou ochráněni před chaosem, který nejspíše nastane na trhu s jezdci, který může vzniknout po překvapivém přestupu Lewise Hamiltona k Ferrari.

Norrisův nově stanovený rekord

Třetí a čtvrté místo Norrise a Piastriho ve Velké ceně Austrálie ještě více povzbudilo tým, který doufá, že se mu podaří porazit Ferrari a Mercedes v boji o titul nejlepšího týmu ze zbytku za Red Bullem.

Tento konkrétní výsledek byl Norrisovým čtrnáctým pódiem v kariéře, což je úctyhodné, vezmeme-li v úvahu, že nikdy neřídil monopost, který by byl schopný vyhrávat závody.

Zároveň se však stal jezdcem s největším počtem pódiových umístění, který ještě nevyhrál žádný závod v historii formule 1, takže se z něj stal „skoro vítěz“ královny motorsportu.

Mladý Brit tak překonal Nicka Heidfelda, který závodil v letech 2000 až 2011 a nezískal ani jedno vítězství, přesto se mu podařilo vybojovat 13 pódií v týmech jako BMW Sauber, Williams a Renault.

Sdílejte na:
Zavřít