Lando Norris: Red Bull a Ferrari jsou daleko před námi

Lando Norris: Red Bull a Ferrari jsou daleko před námi

Předsezónní testy 2024 jsou minulostí a jednotlivé týmy obhlížejí konkurenci. Lando Norris potvrdil, že McLaren se zlepšil, ale zároveň přiznal, že Red Bull a Ferrari jsou pořád až příliš daleko.

Hegemon posledních let, tým Red Bull Racing, předvedl před startem letošní sezóny nový odvážný koncept svého vozu. Nový monopost RB20 na testech v Bahrajnu zaujal stabilními, ale především velmi rychlými časy. Optimistický byl také Max Verstappen, který se širokým úsměvem na tváři pouze konstatoval: „To auto dělá přesně to, co chci.“

Ferrari přivezlo evoluci svého loňského monopostu, ale ukázalo se, že je mnohem vyváženější, stabilnější a lepší v závodním tempu. Oba jezdci Ferrari zaujali i rychlými koly na testech, kdy hned několikrát skončili na čele pořadí testového dne.

Lando Norris se domnívá, že oba zmíněné týmy budou na Velké ceně Bahrajnu před McLarenem. Zároveň má ale pocit, že jeho tým udělal přes zimní přestávku také solidní pokrok a začne sezónu na mnohem lepších pozicích, než tomu tak bylo v předchozích letech.

„Rozhodně jsme udělali krok vpřed, myslím, že jsme spoustu věcí zlepšili. Ale v závěru vlastně po testech vůbec netušíte, jak si ve srovnání s konkurencí stojíte. Ale myslím, že jsme na tom docela dobře, na konci minulé sezóny jsme měli slušné auto. Domnívám se, že jsme určitě udělali několik kroků správným směrem, ale zároveň si myslím, že jsme hodně daleko za Red Bullem a také daleko za Ferrari. Čeká nás ještě spousta práce, o kterou se musíme pokusit, ale také musíme využít spoustu věcí, které jsme se tu v posledních dnech naučili a ty můžeme do příštího týdne realizovat,“ popsal čtyřiadvacetiletý britský jezdec, který má odjetých 104 velkých cen.

Během testování McLaren řešil několik drobných problémů, které omezily zejména Landa Norrise, který během tří testovacích dnů absolvoval 145 kol, což je třetí nejmenší počet ze všech jezdců. Pro porovnání nejvíc kol na okruhu absolvoval Kevin Magnussen, a to hned 239.
Rodák z Bristolu však zůstal pozitivní, k problémům uvedl: „Ano, bylo tam v posledních dnech pár komplikací, ale není to konec světa, i když je jasné, že vždycky chcete mít perfektní den. Ve čtvrtek večer jsem neměl možnost jet hodně okruhů s větším množstvím paliva, to stejné v pátek ráno. Takže to nešlo přesně tak, jak jsem chtěl, ale i tak jsem se naučil spoustu věcí a splnil jsem velkou část plánu.“

„Celkově jsem spokojený, ale je tu pár drobností, které bych si přál udělat lépe,“ popsal britský jezdec, který vstupuje do své 6. sezóny ve formuli 1. Ve 104 závodech se 13krát umístil na stupních vítězů, na ten nejvyšší pódiový stupínek však ještě nevystoupal. O útok na první vítězství kariéry ve formuli 1 se pokusí v letošním ročníku, kdy se pojede hned 24 velkých cen a hned šestkrát jezdce čeká také sprintový víkend.

Sdílejte na:
Zavřít