Lando Norris: Aston Martin ještě můžeme dostihnout

Lando Norris: Aston Martin ještě můžeme dostihnout

Lando Norris si chválí, jak se tým od začátku sezóny zlepšil a myslí si, že McLaren do konce sezóny může dostihnout Aston Martin v Poháru konstruktérů. Šéf týmu Zac Brown s ním souhlasí, problém podle něj bude ale dělat Fernando Alonso.

McLaren zažil během sezóny 2023 oživení a z konce pole na začátku sezóny se nyní dostali do bodu, kdy mohou bojovat o pódiová umístění. Zatímco v prvních osmi závodech sezóny získali jako tým pouhých 17 bodů, po následujících osmi již mají 172 bodů a v Poháru konstruktérů se nachází na pátém místě.

Od čtvrtého Aston Martinu je dělí pouhých 49 bodů. Týmu Fernanda Alonsa a Lance Strolla se dařilo na začátku sezóny a Alonso dokázal získat v prvních čtrnácti závodech sedm pódiových umístění a alespoň na začátku sezóny bojoval s Mercedesem a Ferrari o druhé místo. V posledních závodech však jejich výkon výrazně poklesl a McLaren jim šlape na paty.

„Nemyslel jsem si, že je to tak těsné,“ poznamenal Lando Norris na otázku ohledně ztráty svého týmu na Aston Martin. Věří, že je dokáží porazit. „Ale jo, pokud je to 49 bodů, tak si to určitě myslím. Nezbývá nám mnoho závodů. Jsem si jistý, že v pár z nich bude Aston Martin o něco silnější. Ale myslím, že v tuto chvíli, v porovnání s ostatními týmy, kromě pár z nich, máme výhodu, že máme dva piloty, kteří o tato místa bojují a bojují o body. To nemá momentálně každý tým. Takže to si myslím, že nám pomáhá. Můžeme si navzájem pomáhat, můžeme se navzájem využít, a myslím, že to je dobrá výhoda, kterou v tuto chvíli oproti jiným týmům máme. Takže postupujeme výše.“

Zac Brown, šéf McLarenu, je rovněž přesvědčen o tom, že Aston Martin dokáží předstihnout. „Rozhodně je to možné. Jediné, co můžeme udělat je, že budeme každý týden co nejvíce konkurenceschopní. Musíme dohánět Fernanda (Alonsa – pozn. red.), což nikdy nebylo snadné. Nikdy na něj nesmíme zapomenout. Musíme dokončit pár závodů na hodně bodů, jako tomu bylo v Singapuru, kdy se Aston Martin ani nedostane na body. Matematicky je to možné, ale musíme dál tlačit a to je vše, co můžeme udělat.“

Sdílejte na:
Zavřít