Lance Stroll se nezúčastní Velké ceny Singapuru

Lance Stroll se nezúčastní Velké ceny Singapuru

Po včerejší nehodě Lance Strolla v kvalifikaci se on i tým Aston Martin rozhodli, že do Velké ceny Singapuru nenastoupí. Kanaďan se nyní soustředí na Velkou cenu Japonska.

Lance Stroll se včera usilovně snažil dostat do Q2. V poslední zatáčce na okruhu Marina Bay nezvládl nájezd na obrubník a tvrdě narazil do bariéry. Přední část vozu byla značně poškozená a utrhlo se levé přední kolo. Kvalifikace byla přerušena červenou vlajkou.

Ačkoli Lance Stroll neoznámil vážná zranění, necítí se fyzicky v pořádku a v kombinaci s pracemi na opravě jeho vozu, které tým dělal celou noc, se Aston Martin rozhodl, že kanadský pilot vynechá Velkou cenu Singapuru. „Po Lancově nehodě v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru se on a tým Aston Martin Aramco Cognizant Formula 1 společně dohodli, že se dnešního závodu nezúčastní. Tým také čeká obrovský kus práce s opravou vozu a Lance je po tak silném nárazu stále potlučený. Nyní se soustředí na úplné zotavení před Velkou cenou Japonska,“ stálo v prohlášení týmu.

Zde se nachází textový blok, který můžete libovolně upravovat.

Šéf týmu Mike Krack potvrdil, že Lance Stroll se bude soustředit na to, aby byl připraven vrátit se do akce příští víkend při Velké ceně Japonska. „Celému týmu se ulevilo, že Lance mohl po včerejší nehodě vystoupit z vozu, nicméně stále pociťuje následky tak silného nárazu. Naší prioritou je nyní jeho úplné zotavení. Společně jsme rozhodli, že dnešní večerní závod vynechá a místo toho se plně soustředí na návrat do vozu na Velkou cenu Japonska příští víkend.“

Lance Stroll si myslí, že za jeho nehodu mohla kombinace několika faktorů, včetně vážení monopostů a zácpě na trati. „Po celou dobu kvalifikace jsem bojoval o přilnavost. Před mým závěrečným nájezdem na kolo tam byl provoz a zastavili nás na vážení. Startoval jsem několik sekund za Pierrem Gaslym, takže to nedopadlo podle našich představ. Když jsem viděl, že se mé kolo nezlepšuje, v poslední zatáčce jsem hodně tlačil, abych se pokusil dohnat ten čas navíc, a v tu chvíli se to pokazilo. Uvidíme, co se nám zítra v závodě podaří zachránit,“ řekl o své nehodě.

Sdílejte na:
Zavřít