Lance Stroll prodloužil smlouvu s Aston Martinem

Lance Stroll prodloužil smlouvu s Aston Martinem

Kanadský závodník, Lance Stroll, prodloužil svou smlouvu s Aston Martinem. I přestože se předpokládalo, že zůstane u týmu i nadále, Aston Martin vydal před Velkou cenou Rakouska oficiální prohlášení.

Lance Stroll před Velkou cenou Španělska zaznačil, že zprávy o jeho plánech přijdou brzy. Stejně jako Alpine i Aston Martin dnes zveřejnil, že si ponechává svého pilota. Aston Martin bude tak pokračovat se stejnou jezdeckou sestavou, jelikož Fernando Alonso prodloužil svou smlouvu nedávno.

Stroll debutoval ve formuli 1 v roce 2017 s týmem Williams, ve kterém strávil dvě sezóny. Poté přešel do týmu Racing Point, který se v roce 2021 změnil na Aston Martin. Za touto změnou stojí i Lawrence Stroll, jelikož je částečným vlastníkem týmu. Není proto překvapením, že Lance Stroll bude závodit i za tým nadále.

Lance Stroll se k této zprávě vyjádřil takto: „Jsem nesmírně šťastný, že jsem se zavázal zůstat v týmu pro rok 2025 a další roky. Je úžasné vidět, jak daleko jsme za posledních pět let došli; jako tým jsme hodně vyrostli a stále se máme na co těšit.“

Šéf týmu Aston Martin, Mike Krack,  dodal, že tým je „potěšen“ pokračováním spolupráce se Strollem i v dalších letech. „Konzistence a stabilita Lance i Fernanda, kteří zůstávají v našem týmu, je skvělou platformou pro další realizaci našich ambicí. Těšíme se, že společně vytvoříme několik neuvěřitelných vzpomínek a dosáhneme dalších úspěchů.“

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Anna Gregarová)
Sdílejte na:
Zavřít