Pierre Gasly zůstává u týmu Alpine

Pierre Gasly zůstává u týmu Alpine

Před Velku cenou Rakouska oznámil tým Alpine, že jedna jejich sedačka je již zaplněna. Svoji smlouvu totiž prodloužil francouzský pilot Pierre Gasly, který do týmu přišel v roce 2023.

Tým Alpine se rozhodl, že i nadále bude pokračovat s Pierrem Gaslym, který podepsal novou smlouvu na několik let. Francouzský pilot začal svoji kariéru v akademii Red Bullu. Jeho první kroky ve formuli 1 začaly v týmu Toro Rosso. Vyzkoušel si ale i sesterský tým Red Bull, kde nepodával dostatečné výkony a vrátil se zpět do juniorského týmu. V roce 2023 přišla změna a v Alpine doplnil druhého francouzského pilota Estebana Ocona. Vzájemná rivalita vedla k týmovým roztržkám a v uplynulých týdnech Alpine oznámil, že spolupráci s Estebanem Oconem ukončuje.

Tým ale prožil obtížný začátek roku 2024 poté, co měl jejich monopost údajnou nadváhu zhruba 10 kg. V průběhu sezóny ale přišlo zlepšení, které vedlo k bodovému umístění v posledních dvou závodech. Pierre Gasly v současné době vede před svým kolegou o pět bodů v Poháru jezdců.

„V tomto skvělém týmu se cítím jako doma. Chci být součástí vize Alpinu. Oficiálně jsem v týmu již více než 18 měsíců a vždy bylo v mém plánu vybudovat si s týmem dlouhodobý projekt. I když na trati to byla zatím náročná sezóna, zůstávám projektu věrný a nikam se nechystám.“

„Jsem spokojený s provedenými změnami, tvrdou prací a směrem, kterým se tým ubírá. Těším se na to, co přijde v budoucnu, a právě teď se soustředím na každodenní detaily, které vkládáme do zlepšování našich výkonů.“

Pierre Gasly se ale ucházel o zájem jiných týmů, které mají volnou sedačku. Jako možná cesta se ukazoval tým Sauber, který v roce 2026 převezme Audi. Odchod Estebana Ocona však možná Francouze přesvědčil, aby zůstal, protože vztahy mezi dvojicí zůstávaly kvůli řadě střetů na trati nadále vyhrocené.

Šéf týmu Bruno Famin projevil nadšení z podpisu pilota. „Prodloužení Pierrovy smlouvy s týmem je potěšující. Je to pilot s obrovskými zkušenostmi ve formuli 1 a na trati stále prokazuje obrovský potenciál. Pro Alpine jako značku je skvělým ambasadorem, a proto se těšíme na pokračování naší spolupráce. I když je to pro naši budoucnost důležité, musíme mít oči na stopkách a soustředit se na vylepšování našeho současného balíčku. V aktuální sezóně máme vysoké ambice a budeme neúnavně pracovat, abychom jich dosáhli.“

V současné době není známo, kdo v týmu francouzského pilota doplní, i když se předpokládá, že tým učinil nabídku, aby zlákal Carlose Sainze. Předpokládá se, že o místo se uchází také rezervní pilot Jack Doohan a pilot Alpine WEC Mick Schumacher, kteří absolvovali test na okruhu Paul Ricard.

Sdílejte na:
Zavřít