Kravitz upozorňuje na neshody mezi Wolffem a Hamiltonem

Kravitz upozorňuje na neshody mezi Wolffem a Hamiltonem

Reportér televize Sky Sports F1 Ted Kravitz je přesvědčen, že Lewis Hamilton a Toto Wolff se neshodnou, pokud jde o monopost W15. Sedminásobný mistr světa si podle Kravitze dokonce myslí, že je tento vůz prokletý.

Lewis Hamilton, dvojnásobný vítěz Velké ceny Austrálie, v neděli neviděl šachovnicovou vlajku, protože jeho monopost W15 postihla v 17. kole porucha motoru a musel ze závodu odstoupit.

Tato porucha završila rozporuplný víkend sedminásobného mistra světa, jenž nebyl se svým vozem spokojen a v FP2 skončil na 18. místě. Hamilton to označil za jeden z nejhorších tréninků, který za dlouhou dobu zažil, a dodal: „S tímto vozem se cítím tak nejistě jako nikdy předtím.“

Díky tomu, že Mercedes provedl výrazné změny v nastavení, měl Brit v FP3 pocit, že auto je najednou skvělé, ale poté vypadl už v Q2 a do nedělního závodu se kvalifikoval na 11. místě.

„Jenom další nesrovnalost v autě, opravdu to vrtá člověku hlavou,“ řekl pro Sky Sports F1 a dodal, že jeho vůz je tak trochu na ostří nože a že má dlouhý seznam věcí, které je třeba opravit.

Jeho komentáře však byly v kontrastu s vyjádřeními jeho týmového kolegy George Russella, který se kvalifikoval jako sedmý a prozradil, že nezažívá stejné výkyvy v sebevědomí a výkonnosti jako Hamilton.

Ted Kravitz: „Myslím, že Lewis Hamilton si myslí, že je vůz prokletý“

Zatímco šéf týmu Toto Wolff věří, že se Mercedesu podaří dosáhnout svého cíle, a tvrdí, že stále věří, že v tomto voze je toho ještě víc a že to není špatné auto. Kravitz nevěří, že by byl Hamilton na stejné vlně jako jeho nadřízený.

„Přišlo mi optimistické, že Toto Wolff stále věří, že tento vůz to nějak zvládne, protože Lewis Hamilton tomu zjevně nevěří. Myslím, že Lewis Hamilton si myslí, že je (vůz – pozn. red.) prokletý stejně špatnými jízdními vlastnostmi, zejména v zadní části vozu, jako měl loňský a předloňský vůz. Je zřejmé, že tento vůz stále není v pořádku,“ řekl Kravitz.

„Když jsem s ním mluvil, Toto (Wolff – pozn. red.) mi řekl: Pořád si myslím, že to dokážeme napravit. Lewis (Hamilton – pozn. red.) ale boj o titul mistra světa v podstatě odepsal. Vím, že mi řeknete: Jasně, kdo nejede v Red Bullu, ten letošní jezdecký titul nevyhraje. Ale do konce sezony zbývá ještě 21 závodů. Dobře, je jasné, že Lewis jezdecký šampionát nevyhraje, a možná to nebude zlaté loučení s Mercedesem před jeho odchodem do Ferrari, ale stále může získávat pódia a vyhrávat závody,“ dodal britský reportér.

Po třech odjetých závodech ztrácí Hamilton na vedoucího Maxe Verstappena 43 bodů, a to Nizozemec odstoupil z Velké ceny Austrálie kvůli zaseknuté brzdě.

Sdílejte na:
Zavřít