Hamilton: Nejhorší start sezóny, jaký jsem kdy měl

Hamilton: Nejhorší start sezóny, jaký jsem kdy měl

Lewis Hamilton prožívá v Mercedesu krušné chvilky, po odstoupení z Velké ceny Austrálie se svěřil novinářům, že jde určitě o jeho nejhorší začátek sezóny v celé jeho dosavadní kariéře.

Do Velké ceny Austrálie Hamilton startoval z 11. pozice a v jejím průběhu se snažil dostat zpět na bodované umístění. Jeho snažení však skončilo v 17. kole, kdy odstavil svůj Mercedes mimo trať, kvůli problému s motorem.

Po třech závodech má tak na kontě pouhých 8 bodů a v Poháru jezdců je na 9. pozici. Podle čísel se jedná o Hamiltonův nejhorší start do sezóny vůbec. I v uplynulých dvou sezónách, kdy došlo ke změně pravidel se britskému závodníkovi dařilo mnohonásobně lépe, tehdy měl po třech odjetých velkých cenách na kontě 28 a 38 bodů. Dokonce předčil i svou dosavadní nejhorší start z roku 2009, kdy měl po třech závodech bodů 14.

„Tohle je nejhorší začátek sezony, jaký jsem kdy zažil,“ přiznal médiím v Melbourne. „Určitě to je mnohem horší než poslední dvě sezóny a myslím, že je to horší než v roce 2009. Překvapivě se ale cítím docela dobře. Snažím se udržet si nadhled, víte, mohlo to být mnohem horší.“

„Jsem opravdu vděčný. Svůj čas tady v Austrálii jsem si opravdu užil, stále si užívám práci s týmem. Samozřejmě bych rád bojoval o vítězství a skutečně dojížděl závody. Nikdy to není skvělý pocit, když jedete takovou dálku a neabsolvujete ani polovinu závodu, ale co vím, je, že se odrazíme ode dna, nakonec se tam dostaneme, jen musíme pokračovat v práci,“ popsal sedminásobný mistr světa.

Hamilton své poslední vítězství slavil v Saúdské Arábii v roce 2021, od té doby absolvoval 48 velkých cen bez vítězství, ale 16krát dosáhl na pódiové umístění. Po letošních předsezónních testech byl Mercedes optimistický, že by mohl dojíždět na stupních vítězů, ale nejlepším výsledkem stříbrných šípů je zatím 5. místo George Russella z Bahrajnu.

Ikona formule 1 přiznala, že je těžké přijmou aktuální formu svého týmu. „Myslím, že pro všechny v týmu, když se během zimy na všem tolik pracuje, přijdete natěšení, motivovaní a odhodlaní. Věříte, že budete bojovat o vítězství. A pak to tak samozřejmě není. A pak si říkáte, že budeme bojovat o pódia. Ne, není to ten případ, je to náročné. Ale lidé, se kterými jsem pracoval, mě stále inspirují. Nadále vynakládají úsilí, a to je to nejdůležitější.“

„Myslím, že je snadné nechat se unést okamžikem a soustředit se na jednu věc, ale rozhodně je třeba se v tuto chvíli soustředit na širší souvislosti a také si uvědomit, že nemůžete mít všechno pod kontrolou. Jako když jste frustrovaní, protože to nemáte pod kontrolou, můžete to prostě nechat být a být jen v tom okamžiku, a to není skvělé, nejsem šťastný, ale zítra budu mít skvělý den,“ vysvětlil Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít