Koronavirus ušetří týmům nemalé peníze, říká Franz Tost

Koronavirus ušetří týmům nemalé peníze, říká Franz Tost

Šéf AlphaTauri Franz Tost prohlásil, že současná pandemie ušetří týmům Formule 1 spoustu peněz ohledně vývoje dvou monopostů, což bude přínosem pro sezónu 2021.

Formule 1 měla původně v letošním roce absolvovat 21 závodních víkendů, ale kvůli koronaviru bude sezóna zkrácena na 15 až 18 závodů. Vše bude záležet na tom, kdy budou vhodné podmínky pro závodění.

Podle šéfa AlphaTauri ale týmy ušetří spoustu peněz, protože nemusí vyvíjet dva monoposty zároveň.

„Dobrá věc ohledně koronaviru je, že nemusíme mít dva vývojové programy v letošním roce,“ uvedl Franz Tost.

Tato úspora nákladů se projeví v sezóně 2021, protože vývoj auta se bude počítat do finančního stropu, který na rozdíl od nových pravidel nebyl odložen.

„Nesmíme vyvíjet auto pro sezónu 2022 až do začátku roku 2021. Taky to znamená, že na vývoj monopostu pro sezónu 2021 se bude vztahovat finanční strop. Tohle je velmi důležitý bod, protože ušetří spoustu peněz. Znamená to, že již není nutné mít dva vývojové programy na vysoké úrovni nákladů.“

Další úspory budou dosaženy zmrazením vývoje některých oblastí na současném monopostu. Pravidla se pro příští rok nemění a týmy se zaměří až na sezónu 2022.

„Podvozek bude homologován stejně jako zavěšení a mechanické části. Jediná věc, která může být vylepšena v příštím roce bude aerodynamika. Tím je myšleno přední a zadní křídlo, karoserie, bočnice, difuzor a barge board,“ upřesnil Franz Tost.

Sdílejte na:
Zavřít