Klobouk dolů před Nicem, chválí svého krajana Glock

Klobouk dolů před Nicem, chválí svého krajana Glock

Hülkenberg podává po svém návratu do kokpitu velmi dobré výkony a zpravidla nechává za sebou i svého týmového kolegu Kevina Magnussena. Zejména v chaotickém závodě v Austrálii dokázal své kvality, což vyzdvihuje také Timo Glock.

Dánský závodník v úvodu letošní sezony musí zkousnout pořádně tvrdý kousek chleba. Vloni měl nad svým týmovým kolegou Mickem Schumacherem jasně navrch, jenže letos v druhém haasu sedí pilot, který má na kontě 183 závodů, tedy velkou porci zkušeností. Nico Hülkenberg.

Očekávalo se, že to bude mezi nimi vyrovnané. Zatím však je tím lepším z dvojice právě Němec. V kvalifikacích je to pro něj 3:0, přičemž se hned dvakrát dostal až do třetího segmentu. V závodech je to sice opačný případ, avšak v Melbourne ukázal, že dokáže v klíčových situacích zachovat chladnou hlavu.

Byť se to zdálo jako pohádka, tak v Albert Parku měl zisk prvního pódia na dosah, když se po vypadnutí několika soupeřů dostal na čtvrtou příčku. Ovšem ředitelství závodu rozhodlo, že se jezdci při restartu seřadí podle pořadí před červenou vlajkou, tudíž se Hülkenberg propadl zpět na sedmé místo.

„Před Nickem můžu jenom smeknout,“ chválí svého krajana expert formule 1 pro německou televizní stanici Sky Timo Glock. „Způsob, jakým se vrátil coby stálý pilot, je skvělý. Nico v prvních třech závodech dal jasné varování. Dělá všechno správně a dostává se tak do pozice, ve které si jej všimnou ostatní týmy.“

Podle bývalého pilota F1 hraje velmi důležitou roli ve výkonech rodáka z Emmerichu aktuální rozpoložení a pilná předzávodní příprava. „Nico dělá to, co je mu příjemné, a to se odráží zase na výsledcích. Je extrémně uvolněný a soustředěný. Kouká se na sebe a nekouká doprava a doleva. Tvrdě pracuje. Před závody sedí dlouho v simulátoru, díky čemuž si připraví před víkendem dobrý základ pro závod. Jezdí na vysoké úrovni a momentálně má svého týmového kolegu jasně pod palcem. Kevin Magnussen se bude muset zamyslet.“

Sdílejte na:
Zavřít