Klauzule v Pérezově smlouvě. Jenže koho místo něj?

Klauzule v Pérezově smlouvě. Jenže koho místo něj?

Budoucnost Sergia Péreze ve formuli 1 je stále více nejistá. Ve smlouvě má totiž klauzule, které mohou být aktivovány, pokud nebude podávat výkon. Red Bull nejspíše plánoval na jeho místo povýšit Daniela Ricciarda, ale ani Australanova forma není nejlepší.

Ať si to přiznává nebo ne, Sergio Pérez je pod tlakem. V nové dvouleté smlouvě má klauzule, které mohou být aktivány pokud nezlepší svou formu do letní přestávky, pokud bude po VC Belgie zaostávat o více jak sto bodů za Maxem Verstappenem (momentálně na něj ztrácí 137) a v šampionátu musí být maximálně pět míst za Verstappenem. Nyní už nesplňuje ani to.

Za posledních šest závodů od VC Miami přivezl Pérez Red Bullu pouze 15 bodů. Verstappen jich dovezl 119.

O Pohár konstruktérů, ne-li Pohár jezdců, nyní bojují Mclaren a Mercedes a Red Bull si nemůže dovolit jezdce, který bude tým táhnout bodů. Potřebují někoho, kdo bude pravidelně bojovat o body a Verstappena podporovat.

Ví, že je neudržitelné, aby nebodoval. Musíme s tím autem dojíždět na bodech a on to ví. Zná svou roli a své cíle, takže nikdo nechce více jak Checo (Sergio Pérez – pozn. red.) najít svou formu znovu,“ přiznal Christian Horner.

Problémem Red Bullu je koho posadit do Pérezovy sedačky, pokud by se rozhodli aktivovat výkonnostní klauzule. Daniel Ricciardo se po boku Júkiho Cunody neukázal jako úplný zázrak a jeho sezóna byla přinejlepším vlažná. Tým si však nemyslí, že by bylo vhodné povýšit ani Japonce. Nabízí se ještě Liam Lawson, který se příští týden zúčastní jízdy a natáčení s vozem Red Bullu na Silverstonu. Také koncem července usedne v Imole do RB18, kde si jej budou červení býci moci ještě otestovat. Jenže RB ho chce po boku Cunody, protože se chtějí navrátit ke koncepci juniorského týmu.

Liamova jízda už je naplánována několik měsíců, a co se týče Checa, samozřejmě, že je pod tlakem. To je ve formuli 1 normální,“ poznamenal Horner. „A když nepodáváte výkony, ten tlak pouze narůstá. Je si toho vědom, ví to a tenhle víkend se mu vůbec nedařilo.“

Vím, jak na tom jsem se smlouvou a takovými věcmi. Nemůžu se tím nechat rozptylovat. Musím se soustředit na příští dva víkendy, které jsou prioritou, a spolu s týmem se dostat z tohohle těžkého období,“ řekl Pérez.

Čas má do Velké ceny Belgie, která se jede 28. července. A poté, kdo ví. Možná budeme svědky další rošády v Red Bullu, a nebo Mexičan znovu objeví plynový pedál.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Kristýna Dytrtová)

Sdílejte na:
Zavřít