Pérez údajně není pod tlakem. Věří, že sezónu ještě obrátí

Pérez údajně není pod tlakem. Věří, že sezónu ještě obrátí

Sergio Pérez vypadl ihned v první části kvalifikace na VC Velké Británie. Ačkoliv s ním již ztrácí trpělivost i Christian Horner, necítí se být pod tlakem. Soustředí se pouze na sebe a věří, že sezónu ještě zvládne otočit.

V první části kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie vyjeli jezdci na přechodných pneumatikách. Jak trať začala usychat, přezuli, problémy na sebe ale nenechaly dlouho čekat. Špatně to dopadlo pro Sergia Péreze. V zatáčce Copse vyjel z tratě, zasekl se v kačírku a kvalifikace pro něj skončila.

Od podepsání další smlouvy s Red Bullem má Pérez problémy předvést nějaký dobrý výkon. Vypadá to ale, že i Christianovi Hornerovi, který Mexičana a jeho formu zuřivě obhajoval, pomalu dochází trpělivost. Navíc se objevily zprávy, že v jeho smlouvě je výkonnostní klauzule, a pokud nebude Pérez podávat dobré výkony, o sedačku může přijít.

Po kvalifikaci byl Pérez dotázán, zda cítí nějaký tlak a zda to může za jeho chybu. „Ne, ne, ne, ne. To s tím nemá co dělat. Plně se soustředím na svou práci, plně se soustředím, abych ze sebe dostal výkon, vím, na co mám. V pátek jsme měli velmi dobrý den, vypadalo to, že všechno jde správným směrem, takže dám hlavu dolů a je otázkou času, než situaci obrátíme,“ prohlásil Pérez.

Se smíšenými podmínkami mělo v sobotu problém spoustu pilotů. Malý moment měl i Pérezův týmový kolega Max Verstappen, který si kačírkem projel také. Neuvízl v něm, pokračoval, a nakonec se s poškozenou podlahou kvalifikoval na čtvrté místo.

„Plně se soustředím na svou práci, a tou je zítra podat dobrý výsledek, takže na nic jiného nemusím myslet. Nejvíce se soustředím na sebe, takže se chci dostat co nejdříve zpátky do formy a soustředit se na ni,“ tvrdí Pérez.

A jak popisuje svůj omyl? „Devátá zatáčka byla velmi, velmi obtížná, hlavně na začátku. Jak jsem se snažil při nájezdu zahřívat pneumatiky, podřadil jsem a vlastně mi špatně ujel zadek auta a vyjel jsem z tratě, studené pneumatiky a mimo trať to bylo úplně promočené, takže jsem skončil v kačírku, nemohl jsem zastavit auto, nemohl jsem jet rovně, byl to velmi nešťastný incident.“

Díky padesátimístné penalizaci Pierra Gaslyho startuje Pérez “pouze“ z devatenáctého místa. Je si vědom, že nedělní velká cena pro něho bude obtížná.

Bude to dlouhý a obtížný závod. Pokud budu moci odjet s dobrými body, to by bylo fajn, ale bude to dlouhý rok. Už jsem v tomhle byznysu dost dlouho, takže vím přesně, co mám dělat a jak věci otočit a nevzdám se. Otočím to,“ uzavřel.

Sdílejte na:
Zavřít