Kimi Räikkönen měl večírek na rozloučenou v Alfě Romeo

Kimi Räikkönen měl večírek na rozloučenou v Alfě Romeo

Odchod do závodnického důchodu se pro Kimiho Räikkönena pomalu blíží, a proto Alfa Romeo uspořádala večírek na rozloučenou s mistrem světa z roku 2007. Fin paradoxně ukončí kariéru v týmu, se kterým v roce 2001 absolvoval svoji premiéru v královně motorsportu.

Iceman se svojí rodinou měl stylové rozloučení v sídlu Alfy Romeo, které je v Hinwil. Když sestupoval z pódia, vytvořili členové Alfy Romeo „čestnou stráž“ pro finského pilota a měli na sobě speciální košile, které mapovaly jeho úspěchy.

„Děkuji všem za večer, na který se bude vzpomínat. Děkuji vám všem za všechny ty společné roky. Děkuji za vaši tvrdou práci. Děkuji za všechny vzpomínky. Jste dobří lidé. S pozdravem, Kimi,“ napsal Fin na svůj Instagram.

„Jak emotivní noc. Cítím s každým, komu bude Kimi chybět, až opustí okruhy a děkuji za všechnu podporu a lásku k mému manželovi v průběhu let. Já i děti jsme šťastní a vděční, že bude po této sezóně více doma. Speciální poděkování patří všem v Alfě Romeo, protože vždy byli tak vřelí a laskaví ke mně a naší rodině,“ uvedla na Instagramu Minttu Räikkönen.

Moderátor Lawrence Barretto, který moderoval večírek, uvedl na svém Instagramu: „Čest a privilegium hostit rozlučku Kimiho Räikkönena v hlavním sídle Alfy Romeo v Hinwilu. Vždycky s ním bylo potěšení dělat rozhovor. Nikdo jako ty Kimi nikdy nebyl a nikdy nebude. Díky, že jsi úžasný.“

Finský pilot startoval ve více závodech než kterýkoliv jiný jezdec v historii (351 závodů před VC Saudské Arábie), získal 103 pódiových umístění včetně 21 vítezství. Svůj jediný mistrovský titul získal v roce 2007 za Ferrari a je prozatím posledním šampionem italské stáje. Poslední závod, který vyhrál, byla VC USA 2018 a stal se jediným pilotem, který vyhrál s motory V10, V8 a V6.

Iceman přiznal, že v současné době nemá zájem zůstat ve sportu jako poradce. S ohledem na množství cestování řekl, že by raději prostě pokračoval v závoděním, pokud by na něj byly tyto požadavky stále kladeny.

Sdílejte na:
Zavřít