Kdo může nahradit Lewise Hamiltona v Mercedesu?

Kdo může nahradit Lewise Hamiltona v Mercedesu?

Mercedes si chce udržet Lewise Hamiltona co nejdéle, ale tým ví, že se blíží doba, kdy se bude muset obejít bez sedminásobného šampiona. Dříve nebo později bude muset hledat náhradu.

Mercedes bude mít ve svém týmu sedminásobného mistra světa nejméně dvě sezóny. Lewis Hamilton v průběhu roku 2023 podepsal prodloužení smlouvy do konce roku 2025, ale není zde důvod si myslet, že tato smlouva bude jeho poslední. Stříbrné šípy ale počítají i s variantou, kdy jeho místo budou muset obsadit někým jiným. Momentálně jsou ve hře dva náhradníci.

O jednom z nich se v posledních měsících hodně mluví. Andrea Kimi Antonelli má ve svých 17 letech díky výkonům v juniorských kategoriích rostoucí reputaci a mluví se o něm jako o budoucí hvězdě F1. Samotný šéf týmu Toto Wolff se o Italovi vyjadřuje pochvalně, ale varuje před přílišným povyšováním jeho reputace. Přesto tento mladý pilot zcela vynechal F3 a pro nadcházející sezónu 2024 získal místo v týmu Prema ve formuli 2.

V této kategorii bude mít šanci prokázat své kvality a pokud bude v příštích letech i nadále působit dobrým dojmem, není důvod, proč by nemohl dostat první šanci na startovním roštu formule 1 v sezóně 2026, což by mohlo být v době, kdy Lewis Hamilton odstoupí.

A i kdyby sedminásobný mistr světa zůstal o trochu déle, pro italského pilota by jistě nebyl problém získat místo u jiného týmu. Pro Mercedes by dokonce mohlo být výhodnější, kdyby Antonelli nejdříve získal zkušenosti v menším týmu, než by nakonec postoupil výš. Stejně tak to udělal George Russell během tříletého působení ve Williamsu.

Samozřejmě se do té doby může stát mnoho věcí. Pokud by Antonelli nakonec nebyl vhodnou volbou, Mercedes má v záloze jiného zkušenějšího pilota. Šéf akademie Stříbrných šípů Gwen Lagrue prozradil, že Estebana Ocona nadále řídí Mercedes, i když závodí v týmu Alpine.

„Je s námi stále velmi spojen. Je to pilot týmu Alpine a je mu plně zavázán, ale my stále řídíme jeho kariéru. Máme velmi dobré vztahy s Alpinem i s ostatními. A vždy se snažíme najít nejlepší řešení, abychom spolupracovali v nejlepším zájmu týmu i pilota,“ řekl Gwen Lagrue.

Sdílejte na:
Zavřít