Kdo by nahradil Ricciarda v případě jeho konce?

Kdo by nahradil Ricciarda v případě jeho konce?

Zatímco Norris má sedačku jistou přinejmenším do roku 2025, tak u Ricciarda není nic jisté přesto, že má smlouvu platnou ještě na nadcházející sezonu. Na jeho místo si brousí zuby hned tři jezdci.

Daniel Ricciardo se letos velmi trápí a na svého týmového kolegu Landa Norrise zkrátka nestačí. Přestože jeho smlouva vyprší až příští rok, tak existuje klauzule, ve které údajně stojí mimo jiné i to, že pokud nebude splňovat očekávání týmu, může dojít k ukončení spolupráce. Nebo se může stát, že se sám Australan rozhodne pro změnu.

Po posledních závodech se sice situace uklidnila, ale ani tak se nepřestává spekulovat, kdo by jej potenciálně mohl nahradit.

Ve hře jsou hned tři jezdci, z toho dva jsou ze současného startovního pole a jeden naprostý nováček, který sbírá první kilometry ve voze královny motorsportu.

Kandidáty jsou Sebastian Vettel, který aktuálně hájí barvy Aston Martinu. Ovšem dle řeči jeho těla zřejmě není zcela spokojený. Koneckonců ani vedení údajně není nadšené z jeho výkonů. Proto se mluvilo o Němcovo možném konci. Nicméně pravdou je, že zelené vozy jsou letos bezkonkurenčně nejhoršími v poli. Nejen, že jsou zpravidla nejpomalejšími, ale také jsou velmi obtížné na řízení. Otázkou je, zda by měl rodák z Heppenheimu ještě vůbec náladu a motivaci dále pokračovat, pokud se s ním Aston Martin rozejde.

Dalším kandidátem je Alexander Albon. Mladý závodník se po roční pauze vrátil do formule 1, když mu dal druhou šanci Williams. Zdá se, že chytil druhý dech a i s relativně slabou technikou podává solidní výkony. Třikrát se dostal do prostředního segmentu kvalifikace a v Rakousku byl pár setin od postupu do poslední části. Ani v závodech si nevede špatně a svého týmového kolegu Nicholase Latifiho poráží na plné čáře.

A kdo je tím nováčkem? Colton Herta. Dvaadvacetiletý Američan září v zámořské sérii Indy Car. V březnu se mu otevřela cesta do formule 1, když se stal testovacím pilotem McLarenu. S tradiční stájí z Wokingu momentálně absolvuje dvoudenní test v Portimau. Na okruhu v Algarve se posadil do loňského MCL35M.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít