Kauza Ferrari: Světová rada motorsportu podpořila FIA

Kauza Ferrari: Světová rada motorsportu podpořila FIA

Světová rada motorsportu se dnes zastala FIA v kauze okolo pohonné jednotky Ferrari. Týmy „pleskla přes prsty“, dle vyjádření nechce znehodnocovat a diskreditovat vysvětlení technických delegátů.

Týmy, které nevyužívají pohonných jednotek Ferrari, podaly stížnost na rozhodnutí technických delegátů FIA. Týmy tvrdí, že došlo k netransparentnosti a žádají k výsledkům vyšetřování bližší informace.

FIA ve čtvrtek oznámila, že dle stanovených pravidel není povinna uvádět bližší informace. Sama však přiznává, že „nebyla plně spokojena“ s obhajobou Ferrari, které ale pravidla neporušilo.

Světová rada motorsportu včera během mítinku v Ženevě podpořila rozhodnutí technických delegátů FIA. Zároveň týmy kvůli diskreditaci automobilové federace „pleskla přes prsty“.

„Rada jednomyslně vyjádřila podporu technické delegaci FIA a prezidentovi FIA Jeanu Todtovi. Situaci okolo pohonné jednotky Ferrari řešila správně. Nadále se distancuje od komentářů týmů, které podkopávají reputaci a image nejen FIA, ale také samotné Formule 1,“ stálo v oficiálním prohlášení Světové rady motorsportu.

Není pochyb o tom, že reakce Světové rady v paddocku F1 rozproudí vášně. Již příští týden nás čeká první Grand Prix sezóny, na tiskových konferencích může kvůli kauze okolo pohonné jednotky Ferrari pořádně dusno.

Sdílejte na:
Zavřít