Ferrari nemá vyhráno, týmům se prohlášení FIA nelíbí

Ferrari nemá vyhráno, týmům se prohlášení FIA nelíbí

Několik týmů Formule 1 vzneslo námitku proti prohlášení FIA k vyšetřování Ferrari. Krok automobilové federace je překvapil a šokoval.

Automobilová federace FIA minulý týden v pátek ráno vydala prohlášení týkajícího se vyšetřování pohonné jednotky Ferrari. S italskou automobilkou se prý „dohodla“, bližší informace neuvedla.

Oficiální prohlášení však šokovalo ostatní týmy, které dnes vyjádřily svůj nesouhlas s jednáním FIA. Mimo jiné žádají o bližší informace.

Společné prohlášení podepsaly týmy, které nevyužívají pohonné jednotky Ferrari. Podepsal se Mercedes, Red Bull, McLaren, Renault, AlphaTauri, Racing Point a Williams.

„My, níže podepsané týmy, jsme byly překvapené a šokované oficiálním prohlášením FIA ze dne 28. února, které se týká vyšetřování pohonné jednotky týmu Scuderia Ferrari,“ stálo v prohlášení.

„Mezinárodní sportovní organizace má povinnost jednat dle nejvyšších standardů správy, integrace a transparentnosti.“

„Po měsících vyšetřování, která byla vedena na základě dotazů týmů F1, vznášíme námitku k pokusu uzavřít vyšetřování důvěrnou dohodou mezi FIA a Ferrari.“

„Tímto společným veřejným prohlášením chceme usilovat o úplné a řádné zveřejnění týkající se závěrů vyšetřování. Chceme tím zajistit, aby se všemi zúčastněnými týmy bylo jednáno rovnocenně a spravedlivě. Činíme tak v zájmu fanoušků, zúčastněných týmů a sponzorů F1.“

„Kromě toho vyhrazujeme svá práva na nápravu v rámci řádného procesu FIA a případně také před příslušnými soudy.“

Prohlášení FIA mělo podobným důsledkům zamezit. Bohužel se stal pravý opak, FIA nyní bude muset na požadavek týmů odpovědět. Pokud se týmům nebude reakce FIA líbit, mohou vše popohnat až k mezinárodnímu sportovnímu tribunálu.

Sdílejte na:
Zavřít