Jsem smutný z přístupu konkurence, prozradil Binotto

Jsem smutný z přístupu konkurence, prozradil Binotto

Ferrari má v posledních měsících nad ostatními výrobci pohonných jednotek jednoznačnou výhodu. Někteří výrobci požádali FIA, aby si na maranellskou stáj posvítili. Šéf Ferrari je z toho smutný.

Ferrari do hybridní turbo éry nevstoupilo zrovna nejšťastněji. Na Mercedes výrazně ztrácelo, výkonnostní náskok Stuttgartských ale v průběhu let vymazalo, a dokonce je předehnalo.

Někteří výrobci ale zpochybňují legalitu motoru Ferrari a rozhodli se podat komisařům FIA stížnost. Automobilová federace se tak stejně jako vloni bude muset zabývat tím, zda Italové za cestou k vyššímu výkonu neporušují pravidla.

„Od roku 2014, kdy na tom naše pohonná jednotka nebyla zrovna nejlépe, jsme odvedli tvrdou práci,“ oznámil šéf Ferrari Mattia Binotto.

„Když jsme vepředu, měli bychom z toho mít radost. Jsem smutný, když na internetu nebo v novinách musím číst to, jak ostatní zpochybňují naší práci.“

„Když ve Ferrari na jiného výrobce ztrácíme, vložíme do vývoje všechny naše prostředky, které nám mohou pomoct k výkonnostnímu růstu. Bylo by férovější, kdybych tyhle zprávy nemusel číst.“

Podle Binotta není výkonnostní výhoda Ferrari zapříčiněna pouze vyšším výkonem pohonné jednotky. Šéf Ferrari se nechal slyšet, že důvodem je také nižší přítlak.

„Myslím si, že výhodu na rovinkách máme nejen díky výkonu pohonné jednotky, ale také díky nižšímu přítlaku,“ prozradil šéf Scuderie.

Binotto také neopomněl, že se Ferrari letos posunulo především ve vývoji samotného vozu, než ve vývoji pohonné jednotky. Důkazem je podle něj například srovnání rychlosti z Maďarska a Singapuru.

Sdílejte na:
Zavřít