Jsem mnohem rychlejší, než se zdá, tvrdí Kubica

Jsem mnohem rychlejší, než se zdá, tvrdí Kubica

Byť Kubica věděl, do čeho s Williamsem jde, až takovou katastrofu zřejmě nečekal. Tým i po úvodních čtyřech závodech stále tápe a sám Polák na svého kolegu značně ztrácí.

Když Robert Kubica podepsal smlouvu se stájí Grove, dobře věděl do čeho jde. V posledních několika sezónách se tým velmi trápil a nedařilo se jim nalézt ztracenou formu z let 2014 a 2015, kdy obsadili třetí příčku.

Ovšem vstup do letošní sezóny byl přímo katastrofální, když nestihli včas připravit nové auto na předsezónní testy na okruhu v Katalánsku a zmeškali tak první polovinu testů, což potvrdila i šéfka týmu Claire Williamsová: „Všechno to začalo tím, že jsme nestihli včas přivézt šasi do Barcelony.“

V úvodní Grand Prix v Austrálii byli na míle daleko od zbytku startovního pole, a to se nezměnilo ani v následujících závodech.

Zraky se upírají zejména na Kubicu. Ale zatím místo senzačního comebacku je to spíše jedna velká tragédie. Polák totiž značně ztrácí i na svého týmového kolegu, nováčka v F1, George Russella. Brit jej zatím porazil jak ve všech kvalifikacích, tak i závodech. Nejlepší výsledek rodáka z Krakova je 16. místo v Bahrajnu a Ázerbájdžánu.

Podle čtyřiatřicetiletého závodníka situace, ve které se nyní Williams nachází, už horší být ani nemůže. Přesto je přesvědčený, že je v jejich autě skrytý potenciál. „Není jednoduché vybrat aspekty, které jsou velmi pozitivní. Ale podle mě je spoustu věcí, které jsou celkem pozitivní. 

Některé z nich jsou nejspíš zahaleny celkovou výkonností. Ale rozhodně je stále spoustu věcí, které musíme vylepšit. Moje rychlost je mnohem lepší, než se zdá. Bohužel jsme v této pozici. Jak jsem řekl, bude to dobré. Nebudeme mít žádné další problémy, které vám berou sebedůvěru a ztěžují řízení.“

Kubica dále prozradil, že v Číně byl s chováním FW42 spokojený. Avšak v Bahrajnu a v ulicích Baku se vše vrátilo do starých kolejí. Přes všechny trable návratu nelituje. Za šanci, kterou mu Williams poskytl, je nesmírně rád. Protože sedět v kokpitu vozu, který  je mizerně pomalý, je pořád lepší, než sledovat Formuli 1 v televizi.

Sdílejte na:
Zavřít