Jos Verstappen varuje, že Red Bullu hrozí rozpad

Jos Verstappen varuje, že Red Bullu hrozí rozpad

Jos Verstappen prohlásil, že se už v této sezóně obává, že Red Bullu hrozí rozpad. Nyní, když tým opouští Adrian Newey, se jeho obavy ještě umocnily. Anglický konstruktér opustí rakouskou stáj v prvním kvartálu příštího roku.

Otec Maxe Verstappena prohlásil, že odchod Adriana Neweyho není dobrý pro budoucnost Red Bullu. Britský génius v čele oddělení, které navrhlo všechny monoposty Red Bullu od vstupu červených býků do královny motorsportu – do týmu přišel v roce 2006 z McLarenu.

Bývalý jezdec formule 1 Jos Verstappen, otec současného trojnásobného mistra světa Maxe, který má v Red Bullu smlouvu do roku 2028, se domnívá, že tato změna může být pro tým nebezpečná i v dalším období.

Poté, co se již dříve v tomto roce objevily zvěsti o možném odvolání poradce Red Bullu pro motorsport Helmuta Marka, které se však nepotvrdily, je podle Verstappena Neweyho odchod znamením, že klíčoví lidé mohou tým opustit.

„Hrozí, že se tým rozpadne. Toho jsem se bál už na začátku roku. Pro vnitřní klid je důležité, aby klíčoví lidé zůstali v týmu. To se nyní neděje. Newey odchází a na začátku roku to také vypadalo, že Helmut bude poslán pryč. Pro budoucnost to není dobré,“ uvedl Jos Verstappen nizozemskému deníku De Telegraaf.

Pokud jde o samotného Neweyho, vysvětlil, že cítil, že nastal čas, aby se přesunul k něčemu novému, dovedl RB17 před odchodem do konce a předal štafetu technického týmu jiným v rámci organizace Red Bull.

Sdílejte na:
Zavřít