Jezdci Ferrari zůstavají po trénincích nohama na zemi

Jezdci Ferrari zůstavají po trénincích nohama na zemi

Ferrari se po Monze připravovalo na těžký závodní víkend v Singapuru, protože v letošní sezóně se monopost SF-23 trápil na tratích s vysokým přítlakem, ale tréninky ukázaly, že italská stáj je na tom lépe, než očekávala. Carlos Sainz a Charles Leclerc v prvních dvou volných trénincích obsadili vždy první a druhou pozici.

Když byl Leclerc dotázán, jestli Ferrari bylo šokováno počátečními výsledky, odpověděl: „Ano, jsme překvapeni, ale také se nenecháváme unést. Je teprve pátek a očekáváme, že ostatní týmy zítra ukáží více svého skutečného potencionálu, takže se nemůžeme nechat unést, ale je pravda, že minimálně takovovou výkonnost jsme v pátek nečekali.“

„Je to dobrý zatáček, ale teď se musíme soustředit sami na sebe a doufejme, že zítra předvedeme totéž. Hned od začátku jsem se cítil dobře (v monopostu – pozn. red.), je to docela změna oproti Monze, kde jsem se trápil a v pátek jsem měl obtíže s autem, ale poučili jsme se z toho, tady jsme šli jinou cestou a vyvážení bylo hned skvělé,“ pokračoval Monačan.

„Takže jsem velmi spokojen se změnou přístupu a je dobré začít víkend takhle od pátku. Ale zase musíme pro zítřek udělat ještě krok dopředu, takže na to se teď soustředíme a uvidíme, co se nám podaří. Určitě to bude velmi těsné. Očekávám, že ostatní budou zítra mnohem rychlejší, takže uvidíme. Doufám, že nás nečeká žádné špatné překvapení v podobě toho, že bychom byli méně konkurenceschopní, než si momentálně myslíme, ale zatím všechno vypadá dobře, takže doufám, že to tak bude i zítra,“ dodal Charles Leclerc.

Zatímco Carlos Sainz přiznal, že ho páteční rychlost Ferrari také ohromila, Španěl poukázal na to, že Singapur je obvykle překvapením, protože je v kalendáři F1 specifickým místem.

„Myslím, že do Singapuru musíte vždycky přijet s trochu otevřenou myslí. V minulosti jsme na této trati viděli velmi podivné výkyvy výkonnosti, protože je to velmi specifická trať a zatím to vypadá, že našemu autu vyhovuje a že se nám daří. V FP1 jsme trefili nastavení a mohli jsme ho ladit do FP2, kde jsme byli o něco rychlejší. Vypadá to dobře, ale věřím, že zítra se trať hodně změní, hodně se zvýší přilnavost a půjde o to, kdo najde pro zítřek nejlepší nastavení.“

„Rozhodně to vypadá, že jsou tam lidé, kteří přivezli spoustu nových vylepšení, takže zítra možná uvidíme, jak je doladí a lépe jim porozumí a najdou hodně výkonnosti. Pro nás (Ferrari – pozn. red.) jsme vlastně nic nepřinesli, přední křídlo je jen malá úprava toho, co jsme měli. Ano, soustředíme se na to, abychom si tady rozuměli s naším monopostem. Vyzkoušeli jsme si několik věcí z nastavení, které jsem chtěl na této trati vyzkoušet, a vypadá to, že fungují a jdeme správným směrem, takže uvidíme, jestli zítra nejdeme další dobré kolo a budeme v první řadě,“ vysvětloval dále španělský jezdec.

Na otázku, jestli si myslím, že Red Bull má problémy, odpověděl: „Ne, nemyslím si to. Nevěřím tomu, protože když se podíváte na jejich závodní tempo, tak už teď vypadali jako nejsilnější monopost, takže si myslím, že jakmile vyřeší tempo na jedno kolo, budou bojovat o pole position. Doufejme, že v tom boji budeme moci být taktéž, ale vypadá to, že Aston Martin, McLaren a Mercedes v tom boji budou taky, takže si myslím, že nás zítra čeká vzrušující den, a doufejme, že z něj vytěžíme to nejlepší,“ dodal Carlos Sainz.

Sdílejte na:
Zavřít