Jezdci Ferrari ovládli noční závod v Singapuru

Noční závod v ulicích Singapuru vyhrál Sebastian Vettel, druhý skončil jeho týmový kolega Charles Leclerc a na třetím místě se umístil Max Verstappen. Ferrari získalo první double umístění od VC Maďarska v roce 2017.

Italský dodavatel Pirelli odhadl strategie.

Počasí v Singapuru – teplota tratě 37°C a teplota vzduchu 30°C.

Typický obrázek pro okruh Marina Bay.

Charles Leclerc si udržel vedení po startu, Lewis Hamilton odolal tlaku Sebastiana Vettela.

George Russell měl poškozené přední křídlo na konci kola zajel ke svým mechanikům. Nico Hülkenberg byl v boxech, přezul na tvrdé pneumatiky.

Nico Hülkenberg byl v boxech, přezul na tvrdé pneumatiky. Carlos Sainz utrpěl defekt pneumatiky.

Pořadí po prvním kole: Leclerc, Hamilton, Vettel, Verstappen, Bottas, Albon.

Prvních šest pilotů se odpoutalo od zbytku pole. Pořadí se po 5. kole na prvních pozicích nezměnilo.

Daniel Ricciardo se z posledního místa postupně probojovával startovním polem.

V 10. kole byl Australan na dvanácté pozici.

Pořadí po 10. kole: Leclerc, Hamilton, Vettel, Verstappen, Bottas, Albon.

Lewis Hamilton hlásil svému týmu, že nemůže jezdit více pomaleji – Charles Leclerc jel velmi taktické tempo.

Pirelli informovalo, že někteří piloti přezuli na nejtvrdší směs pneumatik. Podle italského dodavatele by teoreticky piloti neměli šanci dojet až na této sadě do cíle, ale Singapur je známý, že se zde může stát cokoliv.

Po 15. kolech se pořadí na prvních místech nezměnilo. Hamilton začal vyvíjet tlak na Leclerca.

Max Verstappen si stěžoval, že nemá žádnou přilnavost, dotáhl se na něj Valtteri Bottas. Na konci 19. kola zamířil do boxů Sebastian Vettel a Max Verstappen, oba jezdci dostali tvrdé pneumatiky. Němec se vrátil na desátou pozici, Nizozemec byl dvanáctý.

O kolo později zamířil ke svým mechanikům Charles Leclerc, obul tvrdé pneumatiky. Lewis Hamilton zůstal na trati. Monačan se vrátil až za Sebastiana Vettela. Jezdci Ferrari se nacházeli na sedmém a osmém místě.

Oba piloti Mercedesu prozatím nezastavili v boxech. Charles Leclerc se zlobil na svůj tým, proč se ocitl až za Sebastianem Vettelem.

Valtteri Bottas zajel ke svým mechanikům na konci 22. kola. Finský jezdec se vrátil na devátou pozici.

Pořadí ve 23. kole.

Valtteri Bottas na příkaz týmu zpomalil. Lewis Hamilton na konci 26. kola zamířil do boxů, obul tvrdé pneumatiky, propadl se za jezdce Ferrari a Maxe Verstappena na osmou pozici.

Sebastian Vettel předjel Lance Strolla, Charles Leclerc musel odolávat tlaku Maxe Verstappena.

Ve 29. kole předjel Sebastian Vettel Daniela Ricciarda a Charles Leclerc se dostal před Lance Strolla.

O kolo později se Němec dostal před Pierra Gaslyho.

Ve 31. kole se dostal Sebastian Vettel do vedení. Max Verstappen předjel Daniela Ricciarda. Jezdci Mercedesu byli zaseknutí na osmém a devátém místě.

Ve 33. kole se dostal na druhé místo Charles Leclerc, Max Verstappen si následně vybojoval třetí místo.

Před Antonia Giovinazziho se snažil dostat Daniel Ricciardo, ale na výjezdu ze zatáčky se dotkl s monopostem Alfy Romeo – oba jezdci museli zajet do boxů.

Pořadí ve 35. kole: Vettel, Leclerc, Verstappen, Hamilton, Bottas, Albon.

Ve 36. kole skončil ve zdi George Russell, který kolidoval s Romainem Grosjeanem. Žluté vlajky ve druhém sektoru. Na trať byl následně povolán safety car.

V boxech byli jezdci ze středu pole, nicméně piloti Mercedesu, Ferrari a Red Bullu zůstali na trati. Charles Leclerc byl stále naštvaný na svůj tým.

Pořadí ve 37. kole.

Safety car zajel na konci 40. kola do boxů a závod byl obnoven.

Pořadí po restartu závodu (41. kolo): Vettel, Lecelrc, Verstappen, Hamilton, Bottas, Albon.

Lance Stroll měl poškozenou levou přední pneumatiky, musel zajet do boxů. Propadl se na poslední místo.

Sergio Pérez měl technický problém, zastavil před zatáčkou číslo 14. Byly vyvěšeny žluté vlajky. Safety car byl opět povolán na trať.

Inženýr Ferrari musel uklidňovat Charlese Leclerca. Monačan ujistil, že neudělá nic hloupého.

Na konci 47. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován.
Pořadí po obnovení závodu (48. kolo): Vettel, Leclerc, Verstappen, Hamilton, Bottas, Albon.

Souboje ve středu pole.

Další kolize – tentokrát mezi Kimim Räikkönenem a Daniilem Kvjatem v zatáčce číslo 1. Finský pilot skončil. Safety car byl znovu na trati.

Na konci 51. kola safety car zajel do boxů – závod opět restartován. Ale pořadí na prvních pozicích se nezměnilo.

Souboje se spíše odehrávaly ve středu pole.

Lewis Hamilton se snažil dostat pod tlak Maxe Verstappena.

Závod v Singapuru vyhrál Sebastian Vettel, druhý skončil Charles Leclerc a na třetím místě se umístil Max Verstappen. Ferrari získalo první double od VC Maďarska v sezóně 2017. Sebastian Vettel vyhrál poprvé od VC Belgie v roce 2018.

Na čtvrtém a pátém místě byli jezdci Mercedesu. Šestou pozici obhájil Alexander Albon. Sedmý v cíli byl Lando Norris. Osmý se umístil Pierre Gasly. První desítku uzavřeli Nico Hülkenberg a Antonio Giovinazzi. Jezdcem dne se stal vítězný Sebastian Vettel.