Jessica Hawkins otestovala vůz Aston Martin z roku 2021

Jessica Hawkins otestovala vůz Aston Martin z roku 2021

Ambasadorka týmu Aston Martin, Jessica Hawkins, testovala monopost Aston Martin z roku 2021. Stala se tak první ženou, která usedla do současného kokpitu formule 1.

Jessica Hawkins se stala první ženou, která po skoro pěti letech usedla do současného monopostu formule 1. Hawkins obkroužila 26 kol na Hungaroringu v monopostu Aston Martinu z roku 2021.

Britská závodnice je součástí týmu Aston Martin od roku 2021 jako jeho ambasadorka. Kromě toho je její náplní i práce na simulátoru v továrně v Silverstonu.

Na maďarském okruhu dostala jedinečnou příležitost projet se v současném vozu F1 společně s rezervním pilotem Aston Martinu, Felipem Drugovichem, se kterým ve voze střídala.

Jessica Hawkins nemá dostatek superlicenčních bodů, aby se mohla ucházet o místo na startovním roštu formule 1, ale tým uvedl, že její účast nabídla „cennou perspektivu v době, kdy se připravuje na podporu týmu na vstup do F1 Academy v roce 2024“.

Poslední pilotka, která usedla do moderního vozu F1, byla Tatania Calderon v roce 2018. Také Jamie Chadwick absolvovala testy s monopostem Williamsu.

Susie Wolff, současná ředitelka F1 Academy, je poslední ženou, která se účastnila závodního víkendu F1, když se zúčastnila volného tréninku na VC Británie v roce 2015.

Pokud bychom chtěli najít poslední ženskou závodnici, která závodila i v samotné Velké ceně, museli bychom se vrátit o 50 let zpět – Lella Lombardi závodila v roce 1976 na VC Rakouska, kde skončila na 12. místě.

Jessica Hawkins o své zkušenosti řekla: „Chtěla bych všem v týmu AMF1 moc poděkovat za důvěru, za to, že mi věří, a že mi dali tuto příležitost. Stálo mě to každý kousek krve, potu a slz, abych se sem dostala. Když jsem se poprvé dozvěděla, že by to mohlo být možné, nemohla jsem tomu uvěřit. Musela jsem to tajit několik měsíců – což bylo dost těžké!“

„Rozhodně to stálo za to a dalo mi to opravdu cenné poznatky. Nic se nevyrovná akceleraci a brždění ve vozu formule 1, a když jsem se podívala na data, jsem na svůj výkon opravdu pyšná. Dostat se za volant vozu AMR21 byl pro mě splněný sen, který jsem si chtěla splnit už dlouho. Budu se snažit o další a chci přitom inspirovat ostatní ženy a dát jim najevo, že by si měly jít za svým snem, ať už je jakýkoliv.“

Sdílejte na:
Zavřít