Jenson Button v IndyCar? Má stejnou šanci jako Alonso

Jenson Button v IndyCar? Má stejnou šanci jako Alonso

Šéf McLarenu Zak Brown prozradil jména tří pilotů, kteří mohou závodit za volantem třetího mclarenu v šampionátu IndyCar. Vedle Fernanda Alonsa, který se zúčastní letošní Indy 500, jsou jimi Jimmie Johnson a Jenson Button.

Z tria jmenovaných pilotů má sedačku jistou na letošní Indy 500 Fernando Alonso. Dvojnásobný mistr světa F1 se napotřetí pokusí završit boj o tzv. motoristickou trojkorunu (vítězství v Monaku, 24 hodin Le Mans a Indy 500). V roce 2017 odstoupil kvůli poruše motoru Honda, vloni se do závodu nekvalifikoval.

Dle zpráv internetového portálu Motorsport.com se měl Fernando Alonso před pandemií koronaviru zúčastnit dvou dalších závodů, ve kterých by McLaren nasadil třetí monopost. Stálými jezdci týmu jsou Patricio O’Ward a Oliver Askew. Alonso se měl svézt na okruhu COTA a v Indianapolis během IndyCar GP.

I přes pandemii nebyly tyto plány ohrožené a start Alonsa v obou jmenovaných závodech nelze vyloučit.

Fernando Alonso ale není jediným adeptem na účast v závodech s třetím vozem týmu Arrow McLaren SP. O sedačku by mohl mít zájem také sedminásobný šampion NASCAR Cup Series Jimmy Johnson, který se vší pravděpodobností plánuje na konci letošního roku ukončit aktivní kariéru pilota NASCAR. Johnson měl v dubnu testovat na okruhu Barber Motorsports Park, kvůli pandemii byl ale test odložen.

V případě Johnsona se mluví o možný debut teprve na začátku příštího roku. Dalším reálným kandidátem na sedačku v třetím závodním kokpitu McLarenu je mistr světa formule 1 z roku 2009 Jenson Button.

40letý šampion by se mohl zúčastnit nejbližšího závodu, který je naplánován na konec června na okruhu Road America.

V podcastu s Jamesem Allenem a Jonathanem Noblem o šancích všech tří jezdců promluvil šéf McLarenu Zak Brown. Podle něj jsou Buttonovy a Jonhsonovy šance ovlivněné pandemií nemoci covid-19. Kvůli omezením bylo zrušeno testování a několik prvních závodů roku.

„Se všemi třemi jsem hovořil,“ prozradil v podcastu Brown. „Všichni tři si IndyCar závody užívají. Všichni by chtěli závodit.“

„Jsou velmi soutěživí. Vedení IndyCar ale omezilo testování, bohužel to činí letošní rok o něco složitější, jelikož si nemyslím, že by někdo z nich chtěl jen tak zčistajasna v pátek naskočit do auta a absolvovat volný trénink.“

„Všichni tři jsou profesionálové a ví, že v tomto sportu panuje silná konkurence, takže nemůžete jen tak skočit do vozu bez náležitého testování.“

„Když jde o tyto tři piloty… Nedivil bych se, kdyby se všichni jednou v IndyCar objevili. Bylo by to velmi zajímavé.“

Jenson Button se po odchodu z formule 1 na konci roku 2016 zabydlel v japonské závodní sérii Super GT, ve které společně s Japoncem Naokim Jamamotem získali předloni titul. Zároveň se zúčastnil 4 podniků vytrvalostních závodů šampionátu WEC včetně 24hodinovky v Le Mans s monopostem třídy LMP1 v týmu SMP Racing. Legendární závod na okruhu La Sarthe ale Buttonova posádka nedokončila.

Sdílejte na:
Zavřít