Jedná se o hoax, žádná schůze se nekoná, zní z Daimleru

Jedná se o hoax, žádná schůze se nekoná, zní z Daimleru

Včera večer jsme vás informovali o údajné schůzi vedení Daimleru, na které se měla projednávat otázka budoucnosti Mercedesu v královně motorsportu. Dnes však Lewis Hamilton a vedení Mercedesu plány na schůzi popřeli.

Stříbrné šípy letos nepochybně zaútočí na rekordní sedmý mistrovský titul v řadě, přesto je jejich budoucnost ve Formuli 1 nejasná.

Zprávu o údajné schůzi včera do světa vypustily motoristické magazíny RaceFans a Autocar. Podle jejich informací měl Daimler AG svolat schůzku na středu 12. února a rozhodnout o budoucnosti továrního týmu ve Formuli 1.

Z jiných zdrojů se naopak rojily informace o tom, že Lewis Hamilton podepsal s Mercedesem až do konce roku 2025.

Sám šestinásobný šampion však dnes na Instagramu oznámil, že se jedná o hoax. Zároveň uvádí, že s Totem Wolffem, šéfem týmu, podmínky nové smlouvy dosud neprojednával.

„Pro vaši informaci jsme já a Toto zatím o nové smlouvě nehovořili,“ prozradil na Instagramu Hamilton. „Ještě jsme spolu nejednali, média si vymýšlejí příběhy.“

O schůzi neví ani šéf Daimleru Ola Kaellenius. Pro agenturu Reuters uvedl, že se žádná schůze nekoná.

Toto Wolff si myslí, že Mercedes zůstane. V rozhovoru pro Motorsport.com uvedl: „Vše nasvědčuje tomu, že zůstaneme v F1. Ale nic není jisté.“

„Jsme uprostřed debat o nové Concordské smlouvě. Zároveň zkoumáme vývoj vozu a jeho dopad na sport.“

Jednou z teorií byla možnost, že by Mercedes odešel a zůstal jako výrobce motorů – bez vlastního továrního týmu figuroval v F1 mezi roky 1994 až 2009. Wolff takovou možnost vylučuje.

„Dodáváme motory čtyřem týmům včetně nás,“ řekl Wolff. „Není moc možností – žena je buďto těhotná nebo není, nemůže být těhotná jen z poloviny. Takže buďto dodáváme a zároveň vedeme tým, nebo zde nebudeme vůbec.“

V současné době Mercedes dodává motory pouze třem týmům. Toto Wolff zřejmě uvedl počet týmů od roku 2021. K současné trojici (Mercedes, Williams, Racing Point) se připočte i McLaren. Ještě letos zůstane wokingská stáj zákazníkem Renaultu.

Sdílejte na:
Zavřít