Konec Mercedesu v F1? Daimler svolává schůzi

Konec Mercedesu v F1? Daimler svolává schůzi

Nejúspěšnější tým moderní Formule 1 nemá svou budoucnost ve sportu vyřešenou. Stříbrné šípy mohou být letos na závodní trati viděny naposledy. Vedení Daimleru se v polovině února sejde, aby projednalo setrvání či odchod automobilky ze světa královny motorsportu.

Dle motoristických magazínů RaceFans a Autocar má ve středu 12. února 2020 dojít ke schůzi šéfů společnosti Daimler AG. Hlavním cílem schůze bude snaha zatarasit průchod dalším konspiračním teoriím a definitivně určit budoucnost automobilky Mercedes ve Formuli 1.

Mercedes by v případě odchodu neodešel úplně – od roku 2021 má sjednanou smlouvu s McLarenem jako dodavatel motorů, který se přidá k Williamsu, jenž motory od stuttgartské automobilky odebírá od roku 2014.

Důvodem, proč se vůbec o budoucnosti týmu bude jednat, je snaha snížit náklady Daimleru.

Kvůli nejistotám ohledně setrvání trojcípé hvězdy na startovním roštu se rojí hromada konspiračních teorií – jednou z nich je možnost, že by byl tým odkoupen současným šéfem Mercedesu Totem Wolffem a Lawrencem Strollem, který v tuto chvíli vlastní Racing Point. Tým by mohl být přebudován jako tovární tým Astonu Martinu.

Důležitou otázkou je i to, co by se stalo se současným jezdeckým duem. Šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton je dlouhodobě spojován se sedačkou u Ferrari, o stejnou sedačku může ale zabojovat také jeho kolega Valtteri Bottas, který byl se vzpínajícím se koněm spojován již v roce 2015.

Setrvání Mercedesu ve Formuli 1 je ale něco, co by si šéf týmu Toto Wolff přál. Podle něj by byla chyba, kdyby se Daimler rozhodl závodní program ukončit.

„Odejít v tuto chvíli z F1 by nebylo správné rozhodnutí kvůli novému komerčnímu potenciálu, který sport nabízí,“ prozradil Wolff webu Motorsport-Total.com.

„Čísla rostou – od televizních diváků přes zájem digitálního světa až po růst sponzorů. Všech deset týmů by mělo mít radost, že je součástí takto limitovaného startovního roštu. Měli bychom se soustředit na příležitosti, které před sebou máme a vytěžit z nich maximum.“

Sdílejte na:
Zavřít