Jaký neobvyklý rekord může Lando Norris vytvořit?

Jaký neobvyklý rekord může Lando Norris vytvořit?

Britský závodník, Lando Norris, stále čeká na své vůbec první vítězství v královně motorsportu. V případě, že na prvenství dosáhne, může vytvořit neobvyklý rekord.

Pro Landa Norrise byla loňská sezóna jednou z nejpovedenějších, i když v první polovině byl McLaren lehce ztracen, do té druhé přišli s vylepšeným monopostem, který jim zajistil několik pódiových umístění. I přesto, že se Norris loni umístil sedmkrát na stupních vítězů, stále ještě nestál na tom nejvyšším stupínku.

Svou největší šanci měl při Velké ceně Ruska v roce 2021, kde získal i svou první pole position. Jenomže pár kol před koncem závodu začalo pršet a rozhodnutí o nepřezutí pneumatik bylo pro Brita osudným. Povrch trati byl příliš mokrý pro suché pneumatiky a Norris tak ztratil své vedení.

Lando Norris má tak na svém kontě celkem 13 umístění na stupních vítězů a nyní se dělí s Nickem Heidfeldem o pozici s nejvyšším počtem umístění v první trojce bez vítězství v závodě.

Pořadí Jezdec Počet pódií bez výhry
1. Nick Heidfeld 13
1. Lando Norris 13
3. Stefan Johansson 12
4. Chris Amon 11
5. Romain Grosjean 10

Norris nedávno prodloužil svou smlouvu u McLarenu a bude se snažit bojovat o titul mistra světa právě s ním. Britský závodník již dříve tvrdil, že rok 2025 je pravděpodobně nejbližším okamžikem, kdy se to McLarenu podaří.

Pokud papájový tým začne následující sezónu na stejné úrovni, jako ukončili tu loňskou, měl by mít Norris dostatek možností bojovat o ty nejvyšší příčky. Sice většina očekává, že i Red Bull začne tam, kde skončil, ale McLaren nebyl od rudých býků příliš daleko.

Pokud Norris před svým premiérovým vítězstvím získá další tři umístění na stupních vítězů, vytvoří nový rekord v počtu získaných pódií před vítězstvím v závodě.

O tento rekord se v současnosti dělí kvarteto jezdců, včetně dvojnásobného mistra světa Miky Häkkinena.

Pořadí Jezdec Počet pódií před první výhrou
1. Eddie Irvine 15
1. Mika Häkkinen 15
1. Jean Alesi 15
1. Patrick Depailler 15
5. Jenson Button 13
5. Richie Ginther 13
5. Lando Norris* 13*
8. Rubens Barrichello 12
9. Carlos Sainz 11
9. Valtteri Bottas 11
Sdílejte na:
Zavřít