Jaké podobnosti vidí Steiner v Hamiltonově přesunu?

Jaké podobnosti vidí Steiner v Hamiltonově přesunu?

Bývalý šéf amerického týmu Haas, Guenther Steiner, se domnívá, že existují podobnosti mezi chystaným přestupem Lewise Hamiltona do Ferrari a jeho minulým přesunem do Mercedesu.

Lewis Hamilton je s německou automobilkou spojen celou svou kariéru a díky přestupu do jejího továrního týmu v roce 2013 se stal nejlépe hodnoceným jezdcem.

Britský závodník stál na nejvyšším stupínku naposledy v prosinci 2021, jelikož Mercedes si s novými pravidly a vozy neumí poradit tak dobře jako v minulých letech. Hamilton se tak rozhodl, že svou dlouholetou kariéru v německém týmu po této sezóně ukončí a od příštího roku ho uvidíme v barvách Ferrari.

Italská stáj udělala nějaké kroky vpřed, což potvrdila i minulý víkend na Velké ceně Austrálie, když oba vozy skončily na prvním a druhém místě. Steiner se domnívá, že Hamilton učinil moudré rozhodnutí, když se rozhodl zamířit do jiného týmu. Tento krok přirovnal k jeho přestupu z McLarenu do Mercedesu.

„Vypadá to, že se rozhodl správně,“ řekl Guenther Steiner pro Sky Sports. „Udělal to, když odešel z McLarenu a šel do Mercedesu. Takže možná i tohle rozhodnutí udělal správně.“

„Ale myslím, že pro něj je to spíš nová výzva. V týmu byl jedenáct let, vyhrál sedm šampionátů, měl tam dobré vztahy. Jen si myslím, že v posledním kroku kariéry chce novou výzvu. A samozřejmě poslední výzvou je Ferrari, je příjemné mít tuhle příležitost.“

Hamilton stále cílí na rekordní počet mistrovský titulů a doufá, že právě s Ferrari se mu povede získat ten osmý. Přestože Red Bull je stále na své vítězné vlně, Steiner předpovídá, že nadcházející změna předpisů by potenciálně mohla Ferrari sednout.

„Myslím, že nic není nemožné. A jak dobře víte, v roce 2026 platí zcela nové předpisy, co se týče motorů a podvozků. Takže auta se pak budou předělávat, a pokud bude mít trochu štěstí a bude na správném místě, že Ferrari vyrobí dobré auto, mohlo by se stát, že získá svůj osmý titul.“

Lewis Hamilton se od roku 2025 stane týmovým kolegou Charlese Leclerca, zatímco Carlos Sainz zatím nenašel nové místo. Ovšem výkony, které Sainz v posledních závodech předvádí, jsou velmi povedené a přitahují pozornost ostatních týmů. Nicméně Carlos Sainz je jediným pilotem, který narušuje dominanci Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít