Jak Vettel roztočil přestupový kolotoč a Alpine udělal fatální přešlap

Jak Vettel roztočil přestupový kolotoč a Alpine udělal fatální přešlap

Přesto, že se předpokládal teoretický konec Sebastiana Vettela ve formuli 1, tak nikdo nevěřil, že se to stane. A stalo. Poté přišel další šok, co nikdo naopak vůbec nečekal – Fernando Alonso podepsal s Aston Martinem. A následoval naprostý přešlap Alpinu…

Bylo 28. července. Němec si založil instagram. Všichni jásali. Vettelův bratr Fabian ve svých stories lákal fanoušky, ať jsou ve 12 hodin připraveni na Sebastianově účtu. Už právě tato zpráva indikovala, že se bude zřejmě jednat o nějaké důležité sdělení.

Odbilo poledne a na Vettelově účtu byl zveřejněný příspěvek, ve kterém se rodák z Heppenheimu loučí a oznámil konec kariéry ve formuli 1. Nadšení vystřídal smutek.

Není se čemu divit, namísto aby se forma zelených vozů zlepšovala, tak měla naopak sestupnou tendenci a Stroll s Vettelem většinu času paběrkovali na chvostu pole. Němcovi tak došla trpělivost a rozhodl se dát přednost rodině.

Okamžitě se začalo spekulovat, kdo jej nahradí. Sám Němec navrhl jako svého nástupce krajana Micka Schumachera. Divoké spekulace dosazovaly do vozu po boku Lance Strolla matadora Fernanda Alonsa. Ale proč by si to Španěl dělal a šel do značně horšího týmu? Také se nabízela možnost, že by Alpine mohl propůjčit svého rezervního jezdce Oscara Piastriho.

Alonso šokoval a spustil řetězovou reakci

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Španělský jezdec v pondělí šokoval, když jej Aston Martin potvrdil coby nového týmového kolegu Strolla. Nejen, že nad tímto rozhodnutím kroutili hlavou snad všichni v paddocku a fanoušci, nýbrž to zaskočilo i samotný Alpin, který s ním počítal, protože ještě před Velkou cenou Maďarska Alonso údajně šéfa týmu Otmara Szafnauera ujišťoval, že nikde jinde podepsáno nemá.

Jenže letos je mezi Alonsem a Estebanem Oconem velmi toxická atmosféra a navíc mu Francouzi nabídli pouze jednoletou smlouvu, což se neshodovalo s Alonsovými požadavky.

Rodák z Ovieda tak bodl týmu kudlu do zad a postavil ho do velmi prekérní situace. Koho vedle Ocona?

Fatální přešlap Alpine: Potvrdili Piastriho, ten to odmítl

Talentovaný Australan by byl logickou volbou, jelikož patří do jejich jezdecké akademie a je jejich rezervním jezdcem. Proto nikdo nebyl překvapený, když jej Alpine potvrdil.

Ovšem Piastri po několika hodinách přišel s šokujícím prohlášením. Dle jeho slov se stájí z Enstone žádnou smlouvu nepodepsal!

Nicméně tento fakt nasvědčuje tomu, že má zřejmě jinde místo jisté. Proč by jinak sedačku odmítal a tím se tak připravil o angažmá v královně motorsportu?

Spekulace šampiona formule 2 z roku 2021 spojují se sedačkou krajana Daniela Ricciarda u McLarenu, který by údajně mohl s britským týmem zamířit do zámoří, do americké série IndyCar.

Ovšem celá situace okolo oznámení Piastriho je jak přes kopírák s nedávnými zprávami právě z IndyCar, kde tým Chipa Ganassiho oznámil setrvání Álexe Paloua. Španěl se ale ozval se slovy, že to není pravda. A kdo byl opět v hlavní roli? Ano, McLaren. Obě strany totiž následně potvrdili spolupráci.

Alpine se nyní zdá, že tápe. Alonso i Piastri jim dali košem. Kdo tedy 41letého pilota nahradí?

Otazníky jsou u více týmů

Je ještě relativně dost „volných“ sedaček. U Williamsu je otazník u obou jezdců, zatímco u Nicholase Latifiho je téměř jisté, že se s ním rozloučí, tak Alex Albon má vyhlídky lepší. Kanaďana závod co závod poráží. V Alfě Romeo nemá prodlouženo Kuan-Jü Čou, Haas má potvrzeného pouze Kevina Magnussena a AlphaTauri Gaslyho. Avšak u stáje z Faenzi se předpokládá, že prodloužení s Júkim Cunodou už je pouze formalitou.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít