Jacques Villeneuve se ostře pustil do kariéry Ricciarda

Jacques Villeneuve se ostře pustil do kariéry Ricciarda

Komentátor Sky Sports F1 Jacques Villeneuve se vyjádřil k pokračující špatné formě Daniela Ricciarda. Mistr světa z roku 1997 se nechal slyšet, že Ricciarda ve formuli 1 drží spíše jeho image než skutečné výsledky.

Daniel Ricciardo si na začátku své kariéry v roce 2014 udělal jméno jako jeden z nejlepších jezdců na startovním roštu. Během své první sezóny v Red Bullu porazil svého týmového kolegu a úřadujícího čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela.

Australský jezdec si ve své nováčkovské sezóně připsal tři první místa a od té doby jich přidal dalších pět, čímž se jeho kariéra rozrostla na osm vítězství a 32 pódiových umístění.

Jeho agresivní styl jízdy a odvážná předjíždění, spolu s vítězným úsměvem a osobností, vytvořily z Ricciarda oblíbence mezi kolegy, odborníky i fanoušky. Ale momentálně to vypadá tak, že jeho kariéra spěje k nevyhnutelnému a bolestivému konci. A jsou to nyní jeho kritici, kteří jsou nejhlasitější.

Série problémů se spolehlivostí a nástup mladého Maxe Verstappena přivedly Ricciarda v roce 2018 k odchodu z Red Bullu a dva působivé roky u Renaultu znamenaly, že jeho akcie nadále stoupaly.

V roce 2021 podepsal australský jezdec smlouvu u McLarenu, se kterým ve Velké ceně Itálie získal první vítězství týmu od roku 2012. Kromě tohoto euforického víkendu však Ricciardo se svým výkonem bojoval a jasně ho předčil stájový kolega Lando Norris. Zdálo se, že McLaren a Ricciardo nejsou společně předurčeni k úspěchu.

Ricciardo se nyní ocitl zpět v Red Bullu, ale tantokrát jezdí za jeho sesterský tým Visa Cash App RB. Tam ho pohodlně převyšuje jeho týmový kolega Júki Cunoda. Oba jezdci byli navíc přehlédnuti, když se Red Bull rozhodl prodloužit smlouvu se Sergiem Pérezem.

Jacques Villeneuve odmítal jakékoli výmluvy a pustil se do jezdce v pořadu Sky Sports během víkendové Velké ceny Kanady: „Proč je stále ve formuli 1? Proč? Posledních čtyři nebo pět let slyšíme stále to samé – že pro něj musí vytvořit lepší auto. Promiňte, ale tohle se děje už pět let. Takhle to ve formuli 1 nefunguje. Možná se tak snažíte kvůli Lewisi Hamiltonovi, který vyhrál několik titulů, ale nevyvíjíte takové úsilí pro jezdce, kterému to nejde.“

„Pokud nedokážeš předvést dobrý výkon, jdi domů, je tu někdo jiný, kdo tě může nahradit. Tak to v závodění vždycky bylo. Tohle je vrchol sportu, není důvod pokračovat a hledat výmluvy. Všichni mluví o jeho prvních dvou sezónách. Porážel Sebastiana Vettela, který byl vyhořelý a neúspěšně se snažil vymýšlet nové věci s autem, aby vyhrál. Pak porážel půlku sezóny Maxe Verstappena, když mu bylo 18 let a teprve začínal. A to bylo všechno. Potom už nikoho neporazil. Myslím, že ho ve formuli 1 drží spíše jeho image než skutečné výsledky,“ dodal Jacques Villeneuve.

Sdílejte na:
Zavřít