Jacques: Hamilton nebude snášet pochybná hlášení Ferrari

Jacques: Hamilton nebude snášet pochybná hlášení Ferrari

Před přestupem Lewise Hamiltona do Ferrari v roce 2025 byla stáj varována, že sedminásobný mistr světa nebude snášet takové zprávy do vysílačky, jaké musí řešit Charles Leclerc a Carlos Sainz.

Rádiová komunikace Ferrari se v minulé sezóně dostala na titulní stránky novin, když tým vedl napjaté a občas matoucí rozhovory. Carlos Sainz dokonce zuřil, když při Velké ceně Monaka dostal podle něj zbytečné informace o Lewisi Hamiltonovi. To byl jen jeden z incidentů. Jezdci občas rozhodovali o své strategii, jindy jim bylo řečeno, aby zajeli do boxů, i když měli pocit, že to není ten správný čas.

Odborníci se ptají, zda se Hamilton pokusí přesvědčit svého inženýra, aby se k němu připojil ve Ferrari, přičemž se zmiňuje jméno Peta Bonningtona. Mercedes tomu učinil přítrž, když řekl, že Hamiltonova smlouva obsahuje klauzuli, která mu zakazuje vzít si s sebou svého dlouholetého závodního inženýra. To však konverzaci příliš neutišilo.

Komentátor Alex Jacques v přenosu F1TV z předsezónních testů řekl: „Nedokážu si představit, že by Lewis Hamilton snášel takové rádiové hovory, jaké vedou Charles Leclerc a Carlos Sainz.“

V rámci přenosu řekl svůj názor na přestup Hamiltona i bývalý jezdec formule 1 Anthony Davidson: „Nemůžu se dočkat, až uvidíme, jaký vliv bude mít na celý tým. Myslím, že zejména v závodech bude stále podávat neuvěřitelné výkony, jako jsme to viděli u Fernanda Alonsa v Aston Martinu. Prostě jsou tak dobří a mají takové zkušenosti. Když se dostanete na takovou úroveň, nepotřebujete s sebou brát tým dalších lidí. Nezapomeňte, že Michael Schumacher byl ve své kariéře ještě docela mladý, když si vzal doprovod do Ferrari. Myslím, že lidé k němu budou prostě vzhlížet, stejně jako k Fernandovi v Aston Martinu. Musíte je respektovat, musíte se spolehnout na jejich zkušenosti, odbornost a v podstatě dělat to, co chtějí. Dejte jim čas a oni začnou formovat tým do podoby, ze které budou cítit, že vzejde výkonnost.“

Sdílejte na:
Zavřít