Imola může pořádat závod F1, obnovila si licenci

Imola může pořádat závod F1, obnovila si licenci

Imola má zájem o pořádání závodu formule 1 v letošní sezóně. Že to myslí vážně potvrdil i fakt, že si okruh nechal obnovit licenci Grade 1, která okruhu umožňuje pořádat závody F1.

Imola nabízela své služby už na začátku pandemie, kdy byl odložen jen závod v Číně. Nákaza se ale začala ve velikém šířit i v Itálii, a tak se nepředpokládalo, že by se zde vůbec jelo. Imola se ovšem začala opět hlásit o slovo.

Aby mohl okruh pořádat závody formule 1, musí vlastnit nejvyšší licenci FIA Grade 1. Současná licence měla Imole vypršet 17. června.

Minulý týden v pátek Imola oznámila, že si svou licenci nechala obnovit. Nyní může hostit závod formule 1 i v pozdější fázi sezóny. Se zprávou přišel šéf autodromu Uberto Selvatico Estense.

„S obnovenou licencí jsme schopni hostit závod formule 1, splňujeme všechny standardy FIA. Doufáme, že se nám sen ve spolupráci s příslušnými institucemi splní,“ prozradil Selvatico Estense.

Původně se předpokládalo, že by se na okruhu mohlo závodit už 13. září, týden po závodě v Monze. Situaci však komplikuje závod MotoGP – na okruhu Misano, který je vzdálený necelých 100 km od Imoly, by se měla ve stejném datu konat GP San Marina. Stejný název by nesl i závod formule 1.

Je nepravděpodobné, že by dvě události nesly v jeden den stejný název. Naskýtá se však příležitost odjet závod 20. září. Ačkoliv se na Misanu pojede druhý závod MotoGP, nejednalo by se o logistický problém. Podnik MotoGP ponese název GP Emilia-Romagna.

Imola ale není jediným italským kandidátem na druhý závod formule 1. Královna motorsportu by mohla zavítat i na okruh Mugello.

AlphaTauri bude na Imole testovat

Ještě před začátkem sezóny plánuje AlphaTauri na okruhu v Imole filmovací den. Akce by se měla konat 24. června. Oba jezdci týmu, Pierre Gasly i Daniil Kvjat, se tak budou moci svézt v letošním voze, dohromady ale budou moci odjet jen 100 km.

Tým z Faenzy většinou testuje v Misanu, v ten samý víkend ovšem nebude trať poblíž San Marina volná. Soukromý test zde absolvují týmy Aprilia a Ducati z MotoGP.

Sdílejte na:
Zavřít