Hülkenberg neměl v záhadné VC Ázerbájdžánu „žádné zbraně“

Hülkenberg neměl v záhadné VC Ázerbájdžánu „žádné zbraně“

Nico Hülkenberg řekl, že v Baku neměl „žádné zbraně“ aby mohl bojovat. Jeho tým Renault zažil v Baku velmi špatný víkend.

Německý pilot startoval do závodu z 18. pozice a dojel na 14. místě, za sebou měl pouze jezdce Williamsu.

Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo se pohyboval na okraji top 10, po kolizi s Daniilem Kvjatem ve 32. kole ale musel odstoupit.

Prudký propad byl pro tým šok, jelikož Renault měl během posledních dvou Velkých cen čtvrté nejrychlejší auto.

„Nešlo to moc dobře, očividně,“ řekl Hülkenberg. „Žádné tempo, byli jsme opravdu pomalí. Já ale nevím, proč se tak stalo ani jak to vyřešit. Cítil jsem, že jsem ze sebe vydal to nejlepší, že jsem jel opravdu tvrdě a dobře.

Ale když porovnáte moje tempo a tempo ostatních, nikam to nevedlo. Nevím, co se stalo, ale bylo tomu tak od prvního kola. Možná je to jeden z těch záhadných víkendů, doufám, že tomu tak je, ale cítím, že jsem v závodě neměl žádné zbraně.

Je to jeden z dvaceti jedna víkendů. Jasně, že to nešlo dobře, na straně Daniela to bylo trochu lepší, ale sebereme se a v Barceloně pokračujeme.“

Letošní závod v Baku byl jeho třetí nebodový závod na této trati, jediné body získal za 9. místo z první VC Ázerbájdžánu, když ještě jezdil za Force Indii.

Na otázku, zda se ještě musí sžít s tímto městským okruhem, řekl: „Možná, já nevím.“

Sdílejte na:
Zavřít