Hülkenberg chválí Haas: Zvládneme bojovat s kýmkoliv

Hülkenberg chválí Haas: Zvládneme bojovat s kýmkoliv

Ve Velké ceně Rakouska skončily oba Haasy na bodech a piloti Nico Hülkenberg a Kevin Magnussen přinesli domů 12 bodů. Oba piloti si chválili bezchybný víkend a dobrou formu týmu.

V závodě, do kterého se kvalifikoval na devátém místě, skončil Nico Hülkenberg na šestém místě. Jeho týmový kolega Kevin Magnussen se ze dvanáctého místa dostal až na osmé. Oběma Haasům prospělo neštěstí Charlese Leclerca, který musel jet do boxů hned v prvním kole, a odstoupení Landa Norrise.

Jsem velmi, velmi spokojený,“ prohlásil Hülkenberg po závodě. „Dvě umístění na bodech pro tým, a to ve velkém stylu, to jsem nečekal. Samozřejmě jedno auto vypadlo, nebo něco takového, ale i tak je to úžasný týmový výkon dnes i celý víkend.“

„Myslím, že už je jasné, že jsme tým na středu pole na všemožných tratích, jsme konkurenceschopní a zvládneme bojovat s kýmkoliv. Takže to jsou skvělé novinky a jsem velmi šťastný.“

V závodě bojoval Hülkenberg se Sergiem Pérezem, který měl po kolizi v prvním kole problémy kvůli díře v bočnici. Nakonec za sebou Mexičana udržel.

Hodně jsem na to tlačil, abych za sebou Checa (Sergia Péreze – pozn. red.) udržel, ale poslední dvě kola už měly moje pneumatiky dost. Málem jsem ztratil v desáté zatáčce auto, vjel jsem do kačírku a pak mi ujel zadek auta a musel jsem bojovat, abych ho dostal zpět pod kontrolu. Pak mě dojel, ale ve třetí jsem ho trochu pustil dopředu, abych na další rovince dostal DRS, což zase posunulo dopředu mě. Naštěstí to bylo poslední kolo, protože další bych už nezvládl!“

Haas se nyní nachází na sedmém místě v Poháru konstruktérů. Závod a spoustu získaných bodů si pochvaloval i Kevin Magnussen.

„Nemohl bych být šťastnější, jsme zpátky ve hře o sedmé místo v šampionátu, a je prostě skvělé být zpět. Byl to bezproblémový víkend, dobré kvalifikace, kde nás nezablokovala auta – tam to bylo dobře zvládnuté. Dva dobré pit stopy v závodě, strategie bez chybičky, nemohl bych si přát více,“ prohlásil Dán.

Sdílejte na:
Zavřít