Hornerovi a Dennisovi byl udělen Řád britského impéria

Hornerovi a Dennisovi byl udělen Řád britského impéria

Šéf týmu Red Bull Christian Horner byl oceněn titulem CBE (Commander of the Order of the British Empire) během novoročních vyznamenání pro rok 2024. Bývalému šéfovi McLarenu Ronu Dennisovi byl udělen rytířský titul.

Jedná se o první udělování vyznamenání za vlády krále Karla III. po jeho oficiální květnové korunovaci. Na seznamu oceněných se po boku Ridleyho Scotta, režiséra Gladiátora a Marťana, ocitly i dvě osobnosti ze světa motoristického sportu.

Christian Horner nastoupil do Red Bullu v roce 2005 a v roce 2010 dosáhl ve svých 35 letech prvního vítězství v Poháru konstruktérů. V roce 2013 byl Horner oceněn v rámci oslav narozenin britské královny titulem OBE (Officer of the Order of the British Empire). K ocenění se tehdy vyjádřil tak, že byl šokován, ale velmi poctěn. Vyznamenání CBE nyní povyšuje jeho status z důstojníka na komandéra.

Vyznamenání se dočkal také bývalý šéf McLarenu Ron Dennis, který povýšil z CBE na rytířský titul. Dennis pracoval pro McLaren více než 35 let, přičemž byl 28 let šéfem týmu. Během této doby dohlížel na několik mistrovských úspěchů po boku legendárních jezdců, jako byli Niki Lauda, Alain Prost, Ayrton Senna a Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít