Hornera nepřekvapil odchod Binotta z Ferrari

Hornera nepřekvapil odchod Binotta z Ferrari

Šéf Red Bullu Christian Horner přiznal, že nebyl překvapen rezignací Mattia Binotty, který působil jako šéf Ferrari. Po VC Abú Zabí minulý měsíc Ferrari oznámilo, že Mattia Binotto na konci tohoto roku italský tým opustí.

Mattia Binotto byl šéfem stáje z Maranella od sezóny 2019, přičemž před svým povýšením do této funkce pracoval přes dvě dekády jako inženýr. Ferrari se podařilo vstup do letošní sezóny, kdy vyhrálo dva ze tří úvodních závodů. Nicméně naděje na titul zhatily chyby ve strategii, chyby na trati a problémy se spolehlivostí.

Christian Horner pro Sky Sports uvedl, že ho zpráva o Binottovém konci nepřekvapila.

„Je to samozřejmě volba Ferrari. Myslím, že to bude šestý šéf týmu od té doby, co jsem šéfem Red Bullu. Je to pro něj samozřejmě těžké. Měli letos skvělé auto, byli velmi konkurenceschopní,“ uvedl Christian Horner.

Po rezignaci šéfa Ferrari začaly kolovat zvěsti, že italský tým měl velký zájem právě o Christiana Hornera, což Brit popřel, že by měl o toto místo zájem.

„Moje angažmá je do značné míry spojeno s týmem Red Bull. Jsem tam od začátku a mám k němu velmi blízký vztah,“ uvedl Christian Horner.

Horner očekává návrat Mercedesu v sezóně 2023

Rakouská stáj zažila dominantní sezónu 2022, kdy ovládla jak konstruktérský šampionát, tak i jezdecký. Mezitím Mercedes, se kterým Red Bull měl velmi intenzivní souboj v roce 2021, nedokázal vyladit svůj monopost tak, aby byl konkurenceschopný a na konci letošní sezóny se musel spokojit až se třetím místem v poháru konstruktérů.

„Myslím, že oba jezdci měli skvělou sezónu,“ řekl Christian Horner s odkazem na piloty Mercedesu.

„To, že George (Russell – ponz. red.) skončil před Lewisem (Hamiltonem – pozn. red.) ve svém prvním roce v týmu, byl působivý výkon, ale samozřejmě Lewis tam stále je. Musíte předpokládat, že se příští rok vrátí a budou tvrdě bojovat, stejně tak jako Ferrari bude chtít udělat pokrok. Takže příští rok to bude opravdu těžká sezóna,“ uzavřel rozhovor Christian Horner

 

Sdílejte na:
Zavřít