Horner reaguje na stále trvající špatnou formu Péreze

Horner reaguje na stále trvající špatnou formu Péreze

Sergio Pérez získal o uplynulém víkendu ve Španělsku první body od Velké ceny Emilia-Romagna v polovině května. Na jeho pokračující špatné výsledky zareagoval šéf týmu Christian Horner.

Šéf týmu Red Bull Christian Horner doufá, že se Sergiu Pérezovi zvedlo sebevědomí poté, co minulý víkend skončil ve Velké ceně Španělska osmý.

Pérez se kvalifikoval jako osmý, ale startoval z místa jedenáctého kvůli třímístné penalizaci, která se přenesla z Velké ceny Kanady. Mexičan postupoval pomalu a závod dokončil minutu za Maxem Verstappenem, který si na okruhu Barcelona-Catalunya připsal 61. vítězství v kariéře.

Přestože byl Pérez tak daleko za svým týmovým kolegou, Horner je přesvědčen, že si ze závodu ve Španělsku odnesl pozitiva.

„Před závodem simulace říkala, že osmá pozice je optimální po startu z 11. místa,“ řekl Horner.

„Takže toho dosáhl a toto očekávání naplnil. Zvládli jsme to na strategii se třemi zastávkami v boxech. Myslím a doufám, že si z toho závodu odnese docela dost sebevědomí. A doufejme, že si ji přenese i do několika dalších víkendů, které jsou po něj důležité.“

Zatímco Horner očekává, že si Pérez z Velké ceny Španělska odnese pozitiva, sám jezdec popsal tento závod jako noční můru.

Čtyřiatřicetiletý jezdec prožívá podobný boj jako v letech 2022 a 2023, kdy stejně jako v roce 2024 začínal ve skvělé formě a jeho výsledky postupně nebyly dostačující.

Vzhledem k tomu, že McLaren je nyní potenciálně rychlejší než Red Bull, potřebuje stáj z Milton Keynes dva výkonné jezdce pro boj o Pohár konstruktérů.

„Potřebujeme Checa a on to ví, celý tým to ví,“ dodal Horner. „A pokud je na konci osmičky nejlepších, ztrácíte strategické možnosti, ať už při rozdělení strategie a tak dále.“

„Checo byl v prvních čtyřech nebo pěti letošních závodech fantastický, jen ho musíme dostat zpátky do té správné pohody. Myslím si, že měl pár těžkých závodů, kdy se mu nedařilo a on je jezdec, který si věří.“

„Doufejme, že tato velká cena mu přidala trochu na sebevědomí. Vrátil se na body a zajel slušný závod.“

Sdílejte na:
Zavřít