Horner popírá, že je podezíravý ohledně paliva Ferrari

Horner popírá, že je podezíravý ohledně paliva Ferrari

Šéf Red Bullu Christian Horner říká, že je špatné si myslet, že je podezíravý ohledně paliva pro pohonné jednotky Ferrari.

Horner před Velkou cenou Číny způsobil intriky, když okomentoval, že s palivem od Ferrari něco je, jelikož zvláštně zapáchá.

Horner pro německý tisk Auto Moto und Sport řekl: „Palivo od Ferrari voní jako grapefruitový džus“

Někteří si tyto komentáře vyložili tak, že by Ferrari a jeho dodavatel paliva Shell měli jít za hranici předpisů, ale Horner trvá na tom, že nemá pochybnosti o tom, že by nemělo být vše v pořádku.

Avšak Hornerovi je jasné, že vývoj paliva je velmi důležitou součástí zisku výkonu, proto také jeho tým a jeho dodavatel motorů Honda naléhají na dodavatele paliva ExxonMobil.

„Podezření je pravděpodobně špatné slovo,“ odpověděl na otázky týkající se komentářů o palivu Ferrari.

„Očividně dělají dobrou práci, jelikož jejich rychlost na rovinkách byla zatím letos bezkonkurenční. Samozřejmě je palivo součástí výkonu a myslím, že odvádí skvělou práci.

I nám ExxonMobil pomohl ke zlepšení výkonnosti našich vozů a velmi tvrdě pracují ve spolupráci s Hondou. Je to zajímavá oblast pro vývoj, jelikož je efektivně svobodná a otevřená, nejsou zde omezení.“

Shell již dříve ukázal, že palivo je velmi důležitou složkou výkonu. Dříve v tomto roce ukázal výsledky analýzy, ze které zjistil, že palivo pomohlo Ferrari k nárůstu výkonu 21 procenty.

Sdílejte na:
Zavřít