Shell přispěl k zisku výkonu Ferrari 21 procenty

Shell přispěl k zisku výkonu Ferrari 21 procenty

Shell, dodavatel paliv a olejů pro Ferrari, říká, že data potvrdila, že jejich produkty přispěly v roce 2018 21% k navýšení výkonu motorů týmu z Maranella.

Zatímco v loňském roce, kdy společnost zavedla nové palivo od Velké ceny Belgie, jen odhadovala nárůst v této oblasti, tým prošel údaje z testovací stolice v Maranellu, aby zjistil přesné číslo.

Ředitel týmu Ferrari, Mattia Binotto, ve čtvrtek na okruhu Albert Park ocenil úsilí, které Shell.

„Samozřejmě, 21% je obrovské číslo,“uvedl Mattia Binotto.

„Je to významná část času na kolo, kterou jsme získali v díky pohonné jednotce a myslím, že to ukazuje důležitost našeho partnerství a význam společnosti Shell při vývoji našich vozů a pohonných jednotek.

Čas na kolo je čistě o výkonu, musíte to ale skloubit se spolehlivostí, zvlášť když víte, že máte jen tři motory na jezdce za sezónu. Když se snažíte posouvat hranice výkonu, musíte to udělat způsobem, který není na úkor spolehlivosti.“

Guy Lovett, manažer pro inovace společnosti Shell Motorsport, řekl: „Když se podíváme na posledních pár sezón s Ferrari, byli jsme schopni slušnou měrou přispívat k výkonnosti rudých vozů.“

Pokud se konkrétně podíváme na data z roku 2018, jsme schopni spočítat, že 21% zisku výkonu v oblasti motorové jednotky Ferrari pochází z našich závodních paliv a olejů.

Je to něco, na co jsme velmi hrdí a na čem v této sezóně budeme dále pracovat.“

Sdílejte na:
Zavřít