Horner je překvapen, jaký Mercedes udělal progres

Horner je překvapen, jaký Mercedes udělal progres

Šéf Red Bullu Christian Horner přiznal, že je překvapen schopností Mercedesu se probojovat zpátky na čelo v sezóně 2022 v éře rozpočtových stropů, které královna motorsportu zavedla.

V roce 2021 byl zaveden rozpočtový strop na 145 milionů dolarů, který Red Bull porušil a v sezóně 2022 byl rozpočtový strop už jen 140 milionů dolarů. I přes rozpočtový limit dokázaly Stříbrné šípy vyřešit zásadní problémy monopostu W13, který bojoval s poskakováním a problémy s odporem vzduchu.

„V rámci rozpočtového stropu bylo překvapivé vidět takové množství vývoje (Mercedesu – pozn. red.). Měli jsme nejméně havárií (v roce 2022 – pozn. red.) a mírné množství vývoje. Ale určitě bylo překvapivé, jakým tempem Mercedes vyvíjel, zejména ve druhé polovině roku,“ uvedl Christian Horner.

„Ale to je formule 1. Když si uvědomíte, kde byli v Bahrajnu a kde byli na konci roku, byl to velký pokrok. Očekávám je, že budou silní (příští rok – pozn. red.). Poučí se z letošní sezóny. Podívejte se, Mercedes je velmi schopný tým s velmi schopnými jezdci a v roce 2023 nás čeká další opravdu konkurenceschopná sezóna formule 1,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít