Christian Horner se obává motivace Mercedesu po porážce

Christian Horner se obává motivace Mercedesu po porážce

Šéf Red Bullu Christian Horner se obává, že Stříbrné šípy se v nové sezóně velmi rychle vrátí do mistrovského boje, když poprvé od roku 2014 Mercedes nezískal ani jeden titul.

Rakouská stáj poprvé od roku 2013 ovládla konstruktérský titul a Max Verstappen se stal dvojnásobným šampionem. Tímto skončila nadvláda Mercedesu v poháru konstruktérů, který pokaždé Stříbrné šípy získaly od roku 2014.

Přestože Mercedes prožil velmi krušný začátek sezóny, v průběhu roku se postupně zlepšoval a dosáhl na své jediné vítězství v Brazílii, kde dojel na prvním místě George Russell nasledovaný Lewisem Hamiltonem.

Na otázku pro GPFans, jestli ztráta mistrovské trofeje a následná bolest mohla Mercedes motivovat, odpověděl Christian Horner: „Určitě. Je to poprvé po osmi letech, co si neodvezli domů prémii za první místo v šampionátu, a to bude bolet každého člena tohoto týmu, což jim poskytuje motivaci.“

Dále Brit připustil, že pro Mercedes byl těžký rok impulzem, ale zároveň se zamyslel nad tím, že úspěch Red Bullu poslouží jako motivace pro jeho vlastní tým: „Našim klukům, kteří to zažili poprvé po osmi letech, to dodá tu chuť, a jakmile ji jednou ochutnáte, už ji nechcete pustit.“

Sdílejte na:
Zavřít