Hamiltonovi hrozí diskvalifikace kvůli DRS

Hamiltonovi hrozí diskvalifikace kvůli DRS

Britský pilot Mercedesu je vyšetřován kvůli údajnému porušení předpisů ohledně DRS během kvalifikace na sobotní sprint na okruhu Interlagos. Lewis Hamilton byl v kvalifikaci nejrychlejší a měl odstartovat z prvního místa.

Ještě před kvalifikaci bylo jasné, že Lewis Hamilton dostane penalizaci v podobě ztráty 5 míst na startovním roštu pro nedělní závod kvůli nasazení nového spalovacího motoru.

Nicméně několik hodin po skončení kvalifikace přišla zpráva od Mezinárodní automobilové federace (FIA), která nastiňuje možné porušení pravidel.

„Nastavitelné polohy nejvyššího prvku zadního křídla byly zkontrolovány na voze číslo 44 (Lewis Hamilton – pozn. red.) pro dodržení článku 3.6.3 technických předpisů.“

„Požadavek na minimální vzdálenost byl splněn. Ale požadavek na maximální vzdálenost 85 milimetrů, když je DRS systém aktivován a testován v souladu s TD/011-19, nebyl splněn. Předkládám tuto záležitost ke zvážení stewardům,“ zní ve zprávě, kterou vydal technický delegát Joe Bauer.

Předchozí porušení technických předpisů během kvalifikace znamenalo pro daného pilota diskvalifikaci. Lewis Hamilton by tak do sprintu odstaroval jako poslední.

Sdílejte na:
Zavřít