Abu Zabí ukázalo, že potřebujeme DRS, tvrdí jezdci

Abu Zabí ukázalo, že potřebujeme DRS, tvrdí jezdci

Přední jezdci Formule 1 řekli, že nedostatek akce způsobený výpadkem DRS ukázal, proč ho u stávající generace vozů potřebujeme.

Kvůli výpadku počítačového serveru nebylo během posledního závodu možné používat až do 18. kola DRS, poté už vše fungovalo, jak má.

Přestože někteří fanoušci dlouho požadovali, aby bylo DRS zrušeno, protože je to příliš velký trik, jezdci F1 řekli, že zkušenost v Abu Zabí dokazuje, proč je v tuto chvíli zapotřebí.

Daniel Ricciardo řekl: „Udělalo to ještě nudnějším.

Potřebujete to na některých tratích a tohle je jedna z nich. Na Monze a podobných tratích se bez toho obejdete, ale myslím, že je to skvělá věc. Jsem si jistý, že někteří lidé říkají, že je to trochu umělé, ale potřebujeme to, zejména s těmito vozy, ve kterých dosahujeme takových rychlostí, jinak nedochází k předjíždění. Bůh žehnej DRS.“

 

 

Jezdec McLarenu Carlos Sainz, který použil DRS v posledním kole, aby se dostal přes Nica Hülkenberga, souhlasil s Ricciardovým pohledem na věc.

„Ukazuje to, že v současné době není ve Formuli 1 bez DRS šance předjíždět,“ řekl. „Takže DRS v moderní Formuli 1 potřebujeme.

V roce 2021 se to snad změní, protože to nikdo z nás nemá rád, ale pokud chceme v tento moment vidět nějaké předjíždění, potřebujeme DRS.“

 

Sdílejte na:
Zavřít