Hamilton: Udělal bych to stejně jako Vettel

Hamilton: Udělal bych to stejně jako Vettel

Obhájce titulu se zastal svého soupeře, když se nechal slyšet, že by na jeho místě řešil incident a nastalou situaci úplně stejně.

Lewis Hamilton se zastal Sebastiana Vettela, když sdělil, že by incident ve Velké ceně Kanady řešil úplně stejně jako jeho soupeř, kdyby byly v obrácené pozici.

Vettel dostal pětisekundovou penalizaci za nebezpečný návrat na dráhu po svém výletu mimo trať ve třetí zatáčce. V cíli se tak propadl z prvního místa na druhé právě za Hamiltona.

Brit však poznamenal: “Viděl jsem opakované záběry. Je to samozřejmě velice těsné.

Mohu říct, že kdybych já byl v čele, udělal chybu a byl široký, pravděpodobně bych to provedl stejně.

Tohle se stane tak rychle a vy se prostě snažíte udržet pozici. A když říkám, že bych udělal to samé, tak bych se ho také pokusil zmáčknout. To je to, co se nakonec odehrálo. Můj názor na tu situaci se tedy nezměnil.”

Na otázku na svůj komentář bezprostředně po incidentu, kdy vysílačkou svému inženýrovi nahlásil, že se Vettel vrátil na trať nebezpečným způsobem, Hamilton odpověděl, že si za svým názorem stojí.

”Obvykle je ten první instinkt ten správný, řekl bych,” pokračoval. “Když jsem viděl záznam a podíval jsem se na svoje data, musel jsem na výjezdu ze čtvrté zatáčky brzdit.

Bylo tam nebezpečí a kdybych to býval neudělal, srazili bychom se. Na tohle se můj pohled nijak nezměnil.

Pointou ale je, že jakožto jezdec vím, jak to chodí. Je to jiné, když to sledujete jako divák, ale jako jezdec, když se to pokazí, řeknete si sakra, pokusíte se ho zmáčknout, abyste neztratili pozici.

Je to přirozený instinkt, který máme. Neřeknete si, no, radši se uklidím doleva a nechám ho projet.”

Sdílejte na:
Zavřít