Hamilton promluvil o konkurenci

Hamilton promluvil o konkurenci

Britský závodník a aktuálně druhý muž letošního šampionátu Formule 1 tvrdí, že je překvapený vyrovnaným čelem startovního roštu před závěrečnou fází sezóny.

Po vítězství na maďarské půdě se do čela šampionátu dostal australský pilot Mark Webber, jenže jeho náskok na pátého Fernanda Alonsa je pouhých dvacet bodů! Při současném bodovacím systému je to prakticky minimum. Brit Hamilton BBC potvrdil, že McLaren bude pokračovat jako na začátku sezóny a bude se snažit i nadále pracovat na samotné špici startovní listiny.

Je to velmi vzrušující a napínavé, ve hře o vítězství jsou jezdci tří stájí, takže nás čekají další napínavé závody,“ svěřil se britskému serveru druhý muž v pořadí. Záleží jen na nás, zda-li získáme titul, ačkoli jsme aktuálně v pořadí konstruktérů na druhé příčce. Stačí když budeme pravidelně vítězit a nebude co řešit,“ dodává s úsměvem.

Lewis Hamilton byl v čele šampionátu od osmého závodu v Kanadě, o první příčku zajišťující mistrovský titul však přišel, když Mark Webber získal za vítězství v Maďarsku hned pětadvacet bodů.Pracujeme na vývoji několika prvků, které nám v nadcházejících závodech sezóny mohou pomoci v upevnění si pozice na vrcholu,“ dodal závěrem pilot stáje McLaren.

Sdílejte na:
Zavřít