Hamilton: Montréal je nejhrbolatější trať po dlouhé době

Hamilton: Montréal je nejhrbolatější trať po dlouhé době

Po pátečním tréninku Lewis Hamilton prohlásil, že okruh Gilles Villeneuve v Montréalu je nejhrbolatější okruh, po kterém za dlouhou dobu jel. Po přerušeném prvním tréninku ovládli druhý trénink oba piloti Mercedesu.

Poté, co byl první trénink přerušen kvůli poruše kamerového systému si Stříbrné šípy užily silný druhý trénink, a oba jejich piloti zajeli nejrychlejší časy. Leader šampionátu Max Verstappen skončil v pořadí až šestý, o čtyři desetiny za Lewisem Hamiltonem.

„Bylo to fajn. Asi nejhrbolatější okruh, na kterém jsme za dlouhou dobu byli. Byl to trochu zvláštní den, protože jsme promeškali první trénink. Je mi líto všech fanoušků, kteří tam venku byli – měli jsme velké publikum už od včera, celé město žije,“ zamyslel se Lewis Hamilton nad pátkem v Montréalu.

„Nevím, co se stalo, kamerový systém nebo něco takového, ale jsem rád, že jsme se dostali na trať. Bylo příjemné mít trénink hodinu a půl, ale to jsme neměli už dlouho, takže jsem pak měl pocit, že jsme ten čas nevyužili optimálně. Vrátíme se k tomu a podíváme se, jak se dokážeme zlepšit, ale já už měl chuť jet, říkal jsem, ať mě pustí ven, pojďme maximalizovat čas, co máme. Miluju jezdit na této trati, je to mega. Líbilo se mi to, od chvíle, kdy jsem opustil pit line jsem si myslel, jo, to je skvělý. Auto nebylo špatné, ale myslím, že na něm ještě máme práci,“ prohlásil britský pilot o tréninku.

Mercedes ve Španělsku získal své první dvojité pódium a na tento silný výsledek navazují dobrým výsledkem v tréninku v Kanadě. Tým z Brackley také nedávno přinesl vylepšení, se kterými se snaží dostat zpět do předu pole. „Můžu to srovnat jen s loňským rokem, a je to mnohem lepší. Auto celkově udělalo krok vpřed a já rozhodně cítím zlepšení, to jsem cítil i v Monaku a Španělsku,“ hodnotil pokrok Lewis Hamilton. Přiznal ale, že je příliš brzy na to řádně posoudit, zda za jejich dobrou páteční formu v Kanadě mohou právě tato vylepšení.

Sdílejte na:
Zavřít