Frédéric Vasseur před víkendem v Miami prozradil, že Ferrari přivezlo vylepšení a využilo pauzu na práci v továrně, aby se přiblížilo špičce. Lewis Hamilton je však po kvalifikaci připraven obětovat svůj čas na simulátoru.
Lewis Hamilton obsadil v kvalifikaci pouze šesté místo, přičemž Ferrari po sprintu provedlo na jeho nastavení několik změn. Brit využil dubnovou pauzu k práci na simulátoru v Maranellu s vidinou zlepšení.
Avšak, jak sám přiznal, nevydali se správným směrem. Hamilton je v důsledku špatného směřování připraven obětovat svůj čas na simulátoru. „Zlepšili jsme se, na monopostu jsme provedli mnoho změn. Neměli jsme žádný problém se softwarem, proto si myslím, že jsme na tom byli lépe.“
„Druhá část kvalifikace byla solidní, ale v Q3 jsem nedokázal z auta dostat maximum. Nemám radost z toho, kde jsme, ale těší mě, že před kvalifikací jsme provedli změny a dokázali jsme se posunout. Nakonec bych však do kvalifikace raději vstupoval s nastavením z pátku, protože dnešní nastavení bylo úplně jiné. Na základě simulátoru jsem se vydal špatným směrem, proto si myslím, že bych měl omezit čas strávený na něm,“ řekl Hamilton.
Seznamte se se slavnými i současnými jezdci formule 1, kteří píší historii tohoto sportu. Jména jako Max Verstappen, Lewis Hamilton, Michael Schumacher, Niki Lauda nebo třeba Emerson Fittipaldi. Objevte profily jezdců, jejich kariéru, statistiky a úspěchy.
👉 Seznam jezdců F1 | Kdo jsou nejúspěšnější jezdci F1 všech dob?
SvětFormule.cz