Hamilton chce probrat svoji přestupovou situaci s Wolffem

Hamilton chce probrat svoji přestupovou situaci s Wolffem

Lewis Hamilton chce před svým přestupem do Ferrari na konci letošní sezóny probrat detaily s jeho stávajícím šéfem Toto Wolffem. Tým a ani pilot netuší, jak se v současné situaci mají navzájem chovat, ale Brit by chtěl získat další vítězství Mercedesu.

První únorový den Lewis Hamilton překvapil podpisem smlouvy s italskou stájí Ferrari. Brit se od té doby soustředí na svou dvanáctou a poslední sezónu v Mercedesu. Toto Wolff po Velké ceně Austrálie prohlásil, že to, co se letos děje ve Ferrari není jeho hlavní prioritou a na mysli měl právě svého pilota.

Tým se ale před odcházejícím pilotem snaží utajit veškeré podrobnosti týkající se příštího vozu Mercedesu a na řadu přijde možná konfrontace. Lewis Hamilton v minulosti přestoupil z McLarenu do Mercedesu, a to na konci sezóny. Přestup na začátku je i pro něj novou zkušeností, a proto přemýšlí, kdy bude muset začít jednat s Ferrari.

“Myslím, že to začne rozhovorem s Totem, protože nevím, jak mám postupovat. Nikdy předtím jsem v této pozici v této fázi roku nebyl. Když jsem odcházel od McLarenu, bylo to ke konci roku. K Mercedesu jsem se dostal až v prosinci, když jsem poprvé nastavoval sedačku. Nejsem si úplně jistý, jak se mám teď chovat.“

Britský pilot však znovu potvrdil, že chce hlavně zabojovat se Stříbrnými šípy a chce ukončit sérii čtyřiceti devíti závodů bez vítězství.

“Chci to skončit na vrcholu. Takže veškerá moje energie směřuje k tomuto cíli. Samozřejmě je tu vzrušení ohledně budoucnosti. Ale právě teď procházíme těžkým obdobím. To je pro mě výzva.”

“Veškerá moje energie směřuje sem a chci se pokusit přijít na to, jak se můžeme dostat zpátky na vrchol. Jak mohu s ostatními pracovat? Jak jim mohu dát lepší zpětnou vazbu, lépe je nasměrovat, aby se vrátili do boje o přední příčky? Jsem především pilot, takže chci vyhrávat. Přemýšlet jen o příštím roce mi v tom nepomůže.“

Sdílejte na:
Zavřít